10 000. Renault Trucks T w rękach polskiego przewoźnika

10 000. Renault Trucks T w rękach polskiego przewoźnika

Już 10 000 pojazdów Renault Trucks T opuściło fabrykę w Bourg-en-Bresse (Francja). To wielki zaszczyt dla nas, że Renault Trucks doceniło polskich klientów i ten jubileuszowy egzemplaż przyjechał właśnie do naszego kraju.

O dużym wyróżnieniu może mówić firma Trans-Man z Białegostoku, do której trafił ten wyjątkowy samochód. W niedługim czasie pojazd wyruszy w trasę, jednak już dziś ma on wartośc kolekcjonerską. Ceremonia przekazania pojazdu odbyła się 13 listopada br., w Warszawie. Bracia Krzysztof i Grzegorz Mancewicz, właściciele Trans-Man, odebrali kluczyki z rąk Oliviera de Saint-Meleuc, dyrektora ds. sprzedaży Renault Trucks w regionie EMEA.

 

Bardzo ucieszył nas fakt, że to właśnie nasza firma zostanie odbiorcą 10 000. pojazdu serii T. Wybraliśmy Renault Trucks T ze względu na niskie zużycie paliwa, niezawodność i znakomitą kabinę, zapewniającą naszym kierowcom wyjątkowy poziom komfortu i ergonomii - mówi Krzysztof Mancewicz, współwłaściciel firmy Trans-Man.

Jestem dumny, że mogę wręczyć kluczyki do tego Renault Trucks T 480 High naszemu polskiemu klientowi. Dostawa 10 000. egzemplarza potwierdza ogromny sukces gamy T, cenionej przez klientów za niskie zużycie paliwa, właściwości jezdne i komfort kabiny. Cechy te zostały docenione zarówno przez klientów, jak i przedstawicieli mediów, m.in. tych zasiadających w jury International Truck of the Year, co pozwala nam z dużym optymizmem myśleć o przyszłości - powiedział Olivier de Saint-Meleuc.

- Polska jest jednym z największych rynków w tej części Europy, o dużym potencjale handlowym. Z zadowoleniem obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą nową gamą pojazdów, a zwłaszcza Renault Trucks T, wśród tutejszych klientów, zarówno tych dotychczasowych, jak i nowych. Dzieje się tak, ponieważ potrafimy zaoferować przewoźnikom doskonałe narzędzie pracy - nowoczesne, niezawodne i wysoce efektywne pojazdy ciężarowe - sprzyjające utrzymywaniu kosztów eksploatacji pod kontrolą - podsumował wydarzenie Zoltan Tringer, dyrektor ds. sprzedaży Renault Trucks w regionie Europy Centralno- Wschodniej.

Firma Trans-Man specjalizuje się w transporcie półtusz na wisząco (chłodnie hakowe) na obszarze całej Europy i została założona w latach 70., przez ojca – Edwarda Mancewicza. 10.000. pojazd serii T – T 480 High - jest czwartym Renault Trucks T zakupionym przez firmę, kolejne 2 dołączą do floty w najbliższych dniach.

Przeczytaj też:
Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika

Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Renault Trucks z trzecią elektryczną ciężarówką

Oprócz modeli Renault Trucks D ZE i D Wide ZE o masie 16 i 26 ton, produkowanych seryjnie od 2020 roku, dostępny jest już model D Wide ZE o masie 19 ton. Producent oferuje również szerszą gamę rozstawów osi dedykowanych do zabudów chłodniczych.

Elektryczna ciężarówka Renault Trucks z kabina Low Entry

Wraz z europejską prezentacją modelu D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab) powiekszyła sie gama elektrycznych Renault Trucks.

Jakie nowości w gamie ciężarówek Renault Trucks modeli T, T High, C i K?

Już za dziesięć dni Renault Trucks zaprezentuje ewolucję gamy ciężarówek modeli: T, T High, C i K.

Elektryczna ciężarówka Renault Trucks już na polskich drogach

W maju tego roku, w Polsce, zarejestrowano pierwszą w 100% elektryczną ciężką śmieciarkę Renault Trucks D-Wide Z.E.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Renault Trucks - program nowych ciężarówek długodystansowych na 2021 rok

Renault Trucks zmienia swoje pojazdy modele: T, T High, C i K w 2021, wprowadzając szereg ważnych zmian.

Konkurs dla kierowców ciężarówek Optifuel Challenge Renaullt Trucks - podajemy harmonogram eliminacji

Renault Trucks Polska ogłasza 10., jubileuszową edycję konkursu Optifuel Challenge.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL