Optifuel w firmie Retos

Optifuel w firmie Retos

Trzydniowe zmagania kierowców na Dolnym śląski zakończone. Gospodarzem eliminacji konkursu Optifuel był serwis Renault Trucks w Pietrzykowicach - firma RETOS.

Około 20-kilometrowa pętla wiodła częściowo autostradą A4, a częściowo drogą krajową nr 35 w kierunku Wałbrzycha. Największym utrudnieniem było pokonanie kilku rond, które na tej trasie występują dość licznie. Pogoda dopisała, choć w piątek był silny wiatr. Zwycięzcą dolnośląskich eliminacji został pan Zenon Korsak, właściciel firmy KORTRANS z Olszyny. Zużycie paliwa, w jego przejeździe, wyniosło 26,9 l/100 km.

Konkurs Optifuel na Dolnym Śląsku, podobnie jak w innych lokalizacjach, cieszy się ogromnym zainteresowaniem kierowców. Do Pietrzykowic przyjechało sprawdzić swoje umiejętności ponad 60 uczestników.

Przeczytaj też:
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok

W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.

Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku

Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.

Ciężarowe w górę

W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.

Finałowe szkolenie Akcji Profesjonalni Kierowcy

Zakończenie tegorocznej edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy przypadło na 21 października. Tego dnia, dzięki uprzejmości Partnera Phillips Poland, kursanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi pojazdów ciężarowych.

Elektryczna ciężarówka Volvo Trucks do ciężkich zastosowań

Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek o 44 t DMC

W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania

Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.

Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Wyszukiwarka

Informacje