MOTOR SHOW POZNAŃ 2014

MOTOR SHOW POZNAŃ 2014

W odróżnieniu od samochodów użytkowych, gdzie o zakupie głównie decyduje opłacalność transakcji, pojazdy osobowe kupuje się raczaj za wygląd i osiągi.

Emocje, które towarzyszą klientom przy wyborze swoich wymarzonych czterech bądź dwóch kółek trudno odnieść do rynku ciężarówek. Czasem producenci starają się pomóc w wyborze pojazdu poprzez odpowiednią oprawę i klimat towarzyszący ekspozycji produktu. Przenosimy się na tegoroczny MOTOR SHOW POZNAŃ, gdzie wystawcy mocno zadbali o właściwy klimat prezentacji.

Przeczytaj też:
Wydanie MAN TGX dla Eko-Okna

W dniu 13 kwietnia 2021 roku uczestniczyliśmy w przekazaniu podwozi MAN TGX dla firmy Eko-Okna. Odbiór samochodów z przyczepami był w firmie Wecon w Strumieniu. Następnie pojazdy przejechały do ST Truck w Radlinie. Stamtąd, po krótkim postoju, część z nich pojechała do siedziby firmy Eko-Okna, gdzie rozpocznie sie ich eksploatacja. 

 

Używane ciężarówki Mercedes-Benz z gwarancją na układ napędowy

Używane ciężarówki z etykietą programu Mercedes-Benz Certified są już dostępne w Polsce. Ciężarówki są sprawdzone pod względem technicznym i objęte 12- lub 24-miesięczną gwarancją.

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Trudne warunki drogowe w Niemczech. Są ograniczenia ruchu ciężarówek

Wielki chaos śnieżny w nocy na autostradzie A7 między Kircheimer Dreieck i Homberg (Efze): ponad 30 ciężarówek stało tam tymczasowo z powodu opadów śniegu i śliskiej nawierzchni.

 

Rejestracje nowych ciężarówek w Europie. Polska w czołówce

Pomimo znacznych spadków udziały rynkowe poszczególnych państw pozostają niezmienne. Pod względem rejestracji najcięższych pojazdów, w grudniu ub. roku, Polska uzyskała wysoką trzecią pozycję.

 

Czy Niemcy zwiększą masę pojazdów ciężarowych z 40 do 44 ton?

Projekt 21 stowarzyszeń przemysłowych i handlowych wydaje się sensowny, gdyż oprócz efektywniejszego transportu mozna znacznie ograniczyć emisję CO2, o co walczy UE.

 

Nowe technologie w nowych samochodach. Co i kiedy obowiązkowo

Nowe systemy dostępne na rynku mają się przyczynić się do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych i liczby rannych na naszych drogach. W 90 proc. za wypadki odpowiada błąd kierowcy.

 

Lidl Szwajcaria wspiera badania nad gazem syntetycznym do napędu ciężarówek

Lidl Switzerland zamierza w przyszłości użytkować swoje ciężarówki bez paliw kopalnych, opierając się m.in. na odnawialnym gazie syntetycznym jako źródle energii.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL