Mercedesy z Molsheim

Mercedesy z Molsheim

Fabryka Mercedes-Benz w Molsheim od 1967 roku specjalizuje się w przebudowach standardowych pojazdów ciężarówych na wersje specjalne.

Tu powstają m.in. Actros i Arocs SLT, Specjalne wersje Econica, pojazdy pożarnicze oraz kabiny do Unimogów: U 300, 400 i 500. Główny zakład Mercedes-Benz Trucks położony w Wörth dzieli od francuskiej filii zaledwie godzina drogi. Warto odwiedzić to miejsce, bo ma ono niepowtarzalny klimat.

Zakład w Molsheim zatrudnia około 500 pracowników. Większą część prac wykonuje się tu ręcznie. Czas płynie tu znacznie wolniej. Każda decyzja dotycząca przebudowy samochodu musi być przemyślana a projekt dokładnie przeliczony.
W Molsheim ma swoją siedzibę również Mercedes-Benz Custom Tailored Trucks (CTT) - to organizacja koordynująca specjalne zamówienia klienów z całego świata. CTT zajmuje się konwersjami wszystkich ciężarówek MB, dostosowując je do indywidualnych potrzeb klientów.

Przeczytaj też:
Mercedes-Benz Actros 2563 L z limitowanej serii Edition 2 dla firmy SL Express

Actros Edition 2 został wyposażony w zasadzie we wszystko, co może zaoferować Mercedes-Benz Trucks dla pojazdu ciężarowego. To już drugi pojazd z puli 400 wyprodukowanych przez fabrykę egzemplarzy Edition 2, który odebrał wieloletni klient dealera Mercedes-Benz - EWT Automotive w Ołtarzewie.

Z taśmy montażowej zjechał pierwszy seryjny eActros

W dniu 7 października z taśmy produkcyjnej z zakładu w Wörth zjechał pierwszy seryjny egzemplarz elektrycznej ciężarówki.

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Mercedes-Benz Actros Edition2 R5

Nazywają się włoską kolekcją R5 i zostały zaprezentowane 2 czerwca, podczas Dnia Republiki.

Mercedesem zapłacisz za paliwo?

W praktycznych testach, jakie już przeprowadzono na stacjach Shell, ciężarówki Mercedes-Benz Actros po raz pierwszy samoczynnie płaciły za paliwo.

Pierwsze z 400 ciężarówek Mercedes-Benz Actros Special Edition 2 gotowe do sprzedaży

Błyszczące, wypolerowane i gotowe do przekazania nowym właścicielom. Będzie ich zaledwie 400 sztuk.

 

Gwiazdy dla najlepszych

Dwa najnowsze, bogato wyposażone Actrosy 1848 odebrała firma Kawczyński Logistics ze Ślesina.

Podwozie Mercedes-Benz Actros zabudowa frontloader marki Terberg

Pierwsza w Polsce śmieciarka frontloader na podwoziu czteroosiowego Actrosa 3543 dla firmy EKO z Kalisza.

 

Wszystkie systemy Mercedesa...

Najpopularniejsze modele Actrosa i Arocsa będą wyposażone w Active Sideguard Assist od czerwca 2021 roku, ilekroć będzie potrzebny system wspomagania skrętu, ale nie wszystkie nowe wiadomości.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje