MAN Engines - silniki z Norymbergii

MAN Engines - silniki z Norymbergii

MAN Engines jest spółką należącą do MAN Truck & Bus AG. Tu w zakładach w Norymberdze powstają silniki do samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych, jednostek pływających i maszyn przemysłowych.

Produkcja obejmuje jednostki napędowe w zakresie od 50 do 1800 KM, 4- i 6-cylindrowe rzędówki oraz 8-12-cylindrowe silniki widlaste. Dzięki uprzejmości zarządu firmy mieliśmy okazję zwiedzić wydział budowy popularnych V-ek. Nie są to jednak jednostki, które spotkać można w ciężarówkach. To silniki przeznaczone do napędu luksusowych jachtów. Wykonane z niebywałą starannością muszą bezawaryjnie znosić trudne warunki pogodowe na morzu. Niebywała moc widlaka potrafi wprowadzić kilkutonowy kadłub w ślizg.
Topowym produktem MAN Engines są silniki serii MAN Gold Standard - poznacie je po malowanych na złoty kolor pokrywach zaworów.

Przeczytaj też:
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Volkswagen Meteor ze sprzedażą pięciu tysięcy sztuk w niecałe dwa lata

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Autonomiczna ciężarówka sama odnajduje drogę w terminalu

Wykorzystując pierwszą publiczną jazdę autonomicznej ciężarówki na torze testowym MAN w Monachium, partnerzy projektu poinformowali o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zapowiedzieli wzmożone testy praktyczne oraz jazdy próbne, które odbędą się na terenie terminala kontenerowego w Ulm.

MAN Truck & Bus wznowił produkcję samochodów ciężarowych

 

Z poważnymi brakami części zmagały się zakłady produkujące ciężarówki MAN w Monachium i Krakowie.

Starachowice kolejny raz z autobusami MAN

W dniu 30 marca miało miejsce uroczyste przekazanie 20 nowych autobusów firmy MAN dla Starachowic.

Krytyczna sytuacja na produkcji ciężarówek

Wojna w Ukrainie wpływa na ogromne przerwy dostawach komponentów do fabryk samochodów ciężarowych.

Koncepcja autonomicznych ciężarówek przyspiesza

Projekt badawczo-rozwojowy ATLAS-L4 (zautomatyzowany transport między centrami logistycznymi, poziom 4) koncentruje się na eksploatacji autonomicznych ciężarówek na publicznych autostradach.

Część serwisów na Ukrainie nadal obsługuje klientów

Pomimo rozpoczęcia wojny sieć oficjalnych stacji serwisowych MAN na Ukrainie nie zaprzestała działalności. Większa część serwisów nadal może świadczyć usługi techniczne i gwarancyjne dla samochodów ciężarowych i autobusów.

Wyszukiwarka

Informacje