MAN Engines - silniki z Norymbergii

MAN Engines - silniki z Norymbergii

MAN Engines jest spółką należącą do MAN Truck & Bus AG. Tu w zakładach w Norymberdze powstają silniki do samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych, jednostek pływających i maszyn przemysłowych.

Produkcja obejmuje jednostki napędowe w zakresie od 50 do 1800 KM, 4- i 6-cylindrowe rzędówki oraz 8-12-cylindrowe silniki widlaste. Dzięki uprzejmości zarządu firmy mieliśmy okazję zwiedzić wydział budowy popularnych V-ek. Nie są to jednak jednostki, które spotkać można w ciężarówkach. To silniki przeznaczone do napędu luksusowych jachtów. Wykonane z niebywałą starannością muszą bezawaryjnie znosić trudne warunki pogodowe na morzu. Niebywała moc widlaka potrafi wprowadzić kilkutonowy kadłub w ślizg.
Topowym produktem MAN Engines są silniki serii MAN Gold Standard - poznacie je po malowanych na złoty kolor pokrywach zaworów.

Przeczytaj też:
Zmiany w zarządzie ACEA

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wyznaczyło nowego prezesa, który będzie kierował działem autobusów i autokarów. Został nim Rudi Kuchta, który w MAN Truck & Bus pełni funkcję Senior Vice President Product & Sales Bus.

 

Kontrakt na prawie czterysta wojskowych ciężarówek MAN HX

Centrum Modyfikacji MAN Truck & Bus UK Ltd. zakończyło konwersję 382 ciężarówek MAN HX dla floty korpusu logistycznego armii brytyjskiej.

MAN Truck & Bus gotowy do szczepień Covid-19

W fabryce rozpoczęły się przygotowania do szczepień na Covid-19. Zanim to jednak nastąpi, pracownicy maja możliwość wykonania dwóch autotestów tygodniowo.

Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

Duże zmiany zapowiada producent ciężarówek MAN Truck & Bus

Do 2030 roku firma MAN Truck & Bus zamierza zmienić się z producenta pojazdów użytkowych w wiodącego dostawcę inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych.

 

Luksusowy autokar MAN Lion's Coach dla klubu piłkarskiego

RB Leipzig ma nowy autobus drużynowy. W przyszłości zawodnicy i trenerzy będą podróżować na mecze luksusowym MAN Lion's Coach.

 

Jak przekształcić, w niecałą godzinę, dostawczego MAN-a TGE w samochód terenowy

Pomysł wyszedł od sprzedawców furgonetek z Tyrolu w Austrii, Thomasa Koflera i Fabiana Bonory, którzy widzieli możliwości wykorzystania samochodu dostawczego na zaśnieżonych stokach do przewożenia gości do hoteli lub ekip konserwacyjnych.

 

Największe zlecenie w historii na dostawcze MAN-y TGE

Międzynarodowa firma Falck Danmark A/S, świadcząca usługi w zakresie ratownictwa, zawarła umowę ramową z MAN Truck & Bus.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL