The Drivers' Fuel Challenge 2013 finał w Chorwacji

The Drivers' Fuel Challenge 2013 finał w Chorwacji

Konkurs Volvo Trucks dla krajów rynku Europy centralno-wschodniej już za nami. Finał The Drivers' Fuel Challenge 2013 zgromadził uczestników z 14 krajów.

W sumie w konkursie wzięło udział ponad 3 tys. kierowców. Ich ogromne doświadczenie sprawia, że wyniki już podczas eliminacji są bardzo zbliżone do siebie. O zwyciąstwie decydują ułamki sekund i dziesiętne części litrów spalonego paliwa.
Finaliści z 14 krajów: Bośni, Bułgarii, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Estonii, Wegier, Litwy, Łotwy, Macedonii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii - zmierzyli się na autodromie Grobnik niedaleko Rijeki w Chorwacji, aby ostatecznie potwierdzić swe wysokie umiejętności. Jak to zwykle bywa we współzawodnictwie, zwyciężyć może tylko jeden. Jednak za nim to się stało do ścisłego finału zakwalifikowało się 4 uczestników: Stanisław Mierzejewski (Polska) Kristof Urevc (Slovenia) Zoltan Simon (Węgry) Tomas Horcicka (Czechy). Zużycie paliwa dwóch pierwszych zawodników wynosiło 26,19 l/100 km. Sekundy decydowały o tym, który z kierowców był szybszy pokonując 8,4-kilometrowy odcinek toru Grobnik. Stanisław Mierzejewski, z Ostrołęki, przejechał  ten dystans w czasie 13,44889 min.
Nadszedł czas decydującej rozgrywki. Czterech zawodników po kolei dosiadało 500-konne Volvo FH EEV. Zestaw był w pełni obciążony ładunkiem.
Wyniki konkursu Ogłosił, podczas uroczystej kolacji w Hotelu Ambasador w Opatji, Tom Jörning - dyrektor zarządzający Rynku Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Group Truck. Ostatecznie Volvo V-40, nagroda główna, The Drivers' Fuel Challenge 2013 pojedzie do Zoldana Simona z Węgier, który okazał się najlepszym ekonomicznym kierowcą 2013 roku. Średnie zużycie paliwa nowego mistrza wyniosło 25,90 l/100 km. Stanisław Mierzejewski z równie doskonałym wynikiem uplasował się na trzecim miejscu.

 

EGB-FInanse 140x160

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL