Range - nowa gama Renault Trucks

Range - nowa gama Renault Trucks

Pięć tysięcy zaproszonych gości miało okazję zobaczyć w Lyonie nową gamę ciężarówek, które otwierają kolejny rozdział w historii motoryzacji, ale także i Renault Trucks.

Czerwcową premierę nowej gamy pojazdów Renault bez wątpienia można zaliczyć do jednych z najważniejszych wydarzeń 2013 roku. Powodów jest kilka. Patrząc historycznie na całe przedsięwzięcie Renault Trucks, pod nowym kierownictwem Volvo Trucks, prezentuje pojazdy, które są owocem udanej współpracy szwedzkich i francuskich inżynierów. Będąc w jednej grupie zastosowano najnowsze technologie obu koncernów pozostawiając przy tym indywidualność i charakter francuskiej marki.
Żegnamy Magnum... Renault Trucks zrywa z dotychczasowym nazewnictwem pozycjonując poszczególne modele  z literami oznaczającymi kolejne segmenty zastosowań.
Range (gama) T – okręt flagowy – ciężarówka długodystansowa, z całkowicie płaską podłogą lub z 20 cm. tunelem. Range D – dystrybucja daleka i bliska. Range C - budownictwo. Range K – pojazdy przeznaczone do pracy w trudnym terenie. Ogółem osiem rodzajów nowych Renault Trucks Euro6.

Przeczytaj też:
Renault Trucks - program nowych ciężarówek długodystansowych na 2021 rok

Renault Trucks zmienia swoje pojazdy modele: T, T High, C i K w 2021, wprowadzając szereg ważnych zmian.

Scania dołącza do producentów oferujących asystenta bocznego skrętu i asystenta cofania

Nowością w ofercie jest Scania Preview Sentry Radar, asystent cofania do identyfikacji zagrożeń z tyłu pojazdu.

 

Od 2023 roku oferta Renault Trucks w 100% elektryczna będzie oferowana w każdym segmencie branży transportowej

Renault Trucks chce rozszerzyć elektryfikację swoich pojazdów do wszystkich zastosowań, poinformował na wczorajszej konferencji prasowej Bruno Blin, prezes Renault Trucks.

Renault Trucks T X-64 - nowy produkt eksportowy fabryki pojazdów używanych

Renault Trucks rozwija ofertę używanych samochodów ciężarowych i rozpoczyna sprzedaż odnowionych ciężarówek po remoncie w fabryce Used Trucks w Bourg-en-Bresse.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Elektryczne Renault Trucks D Wide w wersji wywrotki z żurawiem

Francuski producent przedstawił pierwszą elektryczną ciężarówkę służącą do transportu materiałów na place budów.

 

Renault Trucks wprowadza kabinę z niskim wejściem w modelu D Wide

Opierając się na doświadczeniach w elektrycznych układach napędowych, Renault Trucks, wprowadziło na rynek brytyjski kabinę modelu D Wide ZE Low Entry Cab.

 

Ciężarówki z asystentem skrętu obowiązkowo w Wiedniu i Londynie

W związku z wprowadzanymi wymogami dla wjazdu pojazdów ciężarowych do Londynu i Wiednia, właściciele pojazdów poruszających się po tych dwóch stolicach, muszą dostosować swoje ciężarówki do nowych norm bezpieczeństwa.

 

Kto kupi IVECO?

CNH Industrial potwierdza negocjacje dotyczące sprzedaży Iveco chińskiej grupie FAW.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL