Pierwsze nowe Volvo FH u polskiego klienta

Pierwsze nowe Volvo FH u polskiego klienta

W dniu 13 kwietnia 2013 roku pierwszy nowy model Volvo FH trafił w ręce Pana Andrzeja Krajewskiego właściciela firmy KrajTrans ze Zblewa.

Jest to pierwsze Volvo w Polsce, które zostało odebrane przez polską firmę. Zakupione przez KrajTrans Volvo jest wyposażone w 500 KM jednostkę napędową Euro 5 i zautomatyzowaną skrzynię biegów I-Shift.
Uroczystość wręczenia kluczyków odbyła wię w Gdańsku na nabrzeżu pięknej zabytkowej starówki.
Firma KrajTrans działa na rynku od 1985 roku. Flota pojazdów liczy obecnie 29 ciężarówek, wszystkie są marki Volvo. Pan Andrzej jest mocno przywiązany do szwedzkiej marki. Jego najstarsze Volvo ma już ponad 2 mln kilometrów przebiegu. KrajTrans to firma rodzinna. W prowadzeniu biznesu właścicielowi pomaga żona oraz dwie córki.

Przeczytaj też:
Czy branża otworzy się na niepełnosprawnych kierowców?

Podczas niedawno zakończonych targów Solutrans francuska firma Dyn'Acces zaprezentowała rozwiązanie, które umożliwia niepełnosprawnym kierowcom prowadzić ciężarówkę.

Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks

Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.

Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

Solidaris patronem klasy Technik Pojazdów Samochodowych

Firma Solidaris została oficjalnym patronem klasy młodych mechaników w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Volvo Gropu i Daimler Truck wspólnie rozwiną technologię ogniw paliwowych

Daimler Truck AG i Volvo Group utworzyły zapowiadaną wcześniej spółkę joint venture. Nowy podmiot powołano w celu rozwijania segmentu ogniw paliwowych.

 

Nowe Volvo FH z I-Save - są pierwsze zamówienia od dużych przewoźników

Girteka Logistics kupuje 2000 ciężarówek od Volvo Trucks. Samochody sfinansuje Volvo Financial Services.

 

Włoski przewoźnik kupuje 1000 ciężarówek Volvo FH z systemem I-Save

Lannutti Group, włoska firma transportowo-logistyczna, zamówiła 1000 nowych ciężarówek Volvo FH wyposażonych w najnowszą technologię oszczędzania paliwa I-Save. Firma dostrzega potencjał zmniejszenia zużycia paliwa o 10 procent, a także niższej emisji CO2.

 

Firma LINK w nowym roku z nowymi ciężarówkami - DAF XF

Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 nowych ciągników siodłowych DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 ciężarówek DAF XF na ten rok.

 

Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych? Mocny finisz przewoźników w grudniu

W grudniu 2020 r. zarejestrowano 2448 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej aż o 37,9% niż rok wcześniej.

 

Wyszukiwarka

Informacje