MAN Trucknology Days 2013

MAN Trucknology Days 2013

Imprezę branżową MAN Trucknology Days zorganizowano w tym roku nieco wcześniej niż zwykle.

W dniach 15-16 marca br. w centrum wystawienniczym MAN Forum w Monachium oraz na pobliskim torze testowym zaprezentowano ponad 150 ciężarówek. Na torze testowym zorganizowano jazdy wszystkimi rodzajami pojazdów MAN w różnych konfiguracjach. Hasłem przewodnim tegorocznych MAN Trucknology Days było Euro 6 i związana z nim cała rodzina MAN TG. Ciekawostką była prezentacja hybrydowej śmieciarki MAN Metropolis oraz wyścigowej ciężarówki Marcusa Oestreich'a. W Monachium nie zabrakło polskich firm blisko współpracujących z monachijskim procucentem ciężarówek: KH-KIPPER i Wielton. Ponadto zaproszono 50 innych firm, na codzień dostarczających zabudowy lub inne rozwiązania transportowe, m.in.: Continental, Schmitz Cargobull, Fliegl, Alcoa, Langendorf, Bar Cargolift, Dautel, FAUN, Goldhofer, HYVA, Krone, Schwarzmuller, Faymonville, Goodyear, Spier. Po raz pierwszy obok samochodów ciężarowych man, ofertę pojazdów użytkowych zaprezentował Volkswagen.

Przeczytaj też:
Claus Wallenstein obejmuje stery w MAN Truck & Bus Polska

Z dniem 1 sierpnia br. nastąpi zmiana dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska.

Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Volkswagen Meteor ze sprzedażą pięciu tysięcy sztuk w niecałe dwa lata

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Autonomiczna ciężarówka sama odnajduje drogę w terminalu

Wykorzystując pierwszą publiczną jazdę autonomicznej ciężarówki na torze testowym MAN w Monachium, partnerzy projektu poinformowali o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zapowiedzieli wzmożone testy praktyczne oraz jazdy próbne, które odbędą się na terenie terminala kontenerowego w Ulm.

MAN Truck & Bus wznowił produkcję samochodów ciężarowych

 

Z poważnymi brakami części zmagały się zakłady produkujące ciężarówki MAN w Monachium i Krakowie.

Starachowice kolejny raz z autobusami MAN

W dniu 30 marca miało miejsce uroczyste przekazanie 20 nowych autobusów firmy MAN dla Starachowic.

Krytyczna sytuacja na produkcji ciężarówek

Wojna w Ukrainie wpływa na ogromne przerwy dostawach komponentów do fabryk samochodów ciężarowych.

Koncepcja autonomicznych ciężarówek przyspiesza

Projekt badawczo-rozwojowy ATLAS-L4 (zautomatyzowany transport między centrami logistycznymi, poziom 4) koncentruje się na eksploatacji autonomicznych ciężarówek na publicznych autostradach.

Wyszukiwarka

Informacje