Zlot ciężarówek Iowa 80 w USA. Część 1

Zlot ciężarówek Iowa 80 w USA. Część 1

Relacja fotograficzna ze zlotu na truckstopie Iowa 80 w USA. Dziękujemy "Jazda Polska"!

- Jechałem z ładunkiem truskawek, ostro jak zawsze a nawet bardziej tym razem bo załadunek w Kalifornii przeciągnął się o 8 godzin.Termin dostawy musi zostać mimo wszystko dotrzymany, aby nie stać na weekend bez ładunku. Trzeba to nadrobić, jest ciężko bo to trasa na podwójną obsadę. Plan miałem taki, żeby się przespać, ale wygospodarowałem jakieś 2 godziny zapasu i mówię NIE. Zjeżdżam na zlot, chociaż jest już noc.
Truckers Jamboree 2012” tak nazywa się jedna z najważniejszych i najatrakcyjniejszych imprez truckowych w USA. Stan Iowa słynie z zamiłowania to ciężarówek i historii transportu - jest to stan typowo rolniczy a farmerzy amerykańscy bardzo dbają o sprzęty tak, aby służyły im wiecznie. Kiedy maszyna faktycznie zdaje egzamin przez dziesięciolecia i zarabia dla nich $$$ - staje się częścią rodziny i dostaje u nich "emeryturę", miejsce w garażu czy przed domem i udział w zlotach. Zdjęcia poniżej to cześć pierwsza - trucki współczesne, pracujące - budowane przez młodsze pokolenia truckerów pochodzących często właśnie z wiejskich rodzin Amerykańskiego Midwestu. Są to ludzie, którzy podstawy mechaniki i transportu wynieśli z domu i już od wczesnych lat "siedzą" w branży. Sporo tych maszyn jest oczywiście utopiona w kredytach i zostanie wystawiona na sprzedaż, ale generalnie i tak są to ludzie, którzy wiedzą co robią. I lubią to robić!


 


Przeczytaj też:
Bury Sp. z o.o. zamawia kolejne 60 ciągników MAN TGX NG

Pierwsze 20 nowych ciężarówek MAN TGX firma Bury odebrała pod koniec października ub.r.

Mobilna linia diagnostyczna w Karkonoszach

Kontrola stanu technicznego samochodów ciężarowych w czterech dniach ujawniła 17 niesprawnych ciężarówek.

Wydanie MAN TGX dla Eko-Okna

W dniu 13 kwietnia 2021 roku uczestniczyliśmy w przekazaniu podwozi MAN TGX dla firmy Eko-Okna. Odbiór samochodów z przyczepami był w firmie Wecon w Strumieniu. Następnie pojazdy przejechały do ST Truck w Radlinie. Stamtąd, po krótkim postoju, część z nich pojechała do siedziby firmy Eko-Okna, gdzie rozpocznie sie ich eksploatacja. 

 

Używane ciężarówki Mercedes-Benz z gwarancją na układ napędowy

Używane ciężarówki z etykietą programu Mercedes-Benz Certified są już dostępne w Polsce. Ciężarówki są sprawdzone pod względem technicznym i objęte 12- lub 24-miesięczną gwarancją.

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Trudne warunki drogowe w Niemczech. Są ograniczenia ruchu ciężarówek

Wielki chaos śnieżny w nocy na autostradzie A7 między Kircheimer Dreieck i Homberg (Efze): ponad 30 ciężarówek stało tam tymczasowo z powodu opadów śniegu i śliskiej nawierzchni.

 

Rejestracje nowych ciężarówek w Europie. Polska w czołówce

Pomimo znacznych spadków udziały rynkowe poszczególnych państw pozostają niezmienne. Pod względem rejestracji najcięższych pojazdów, w grudniu ub. roku, Polska uzyskała wysoką trzecią pozycję.

 

Czy Niemcy zwiększą masę pojazdów ciężarowych z 40 do 44 ton?

Projekt 21 stowarzyszeń przemysłowych i handlowych wydaje się sensowny, gdyż oprócz efektywniejszego transportu mozna znacznie ograniczyć emisję CO2, o co walczy UE.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL