IVECO Ecostralis dla Transport Lipiński - galeria zdjęć

IVECO Ecostralis dla Transport Lipiński - galeria zdjęć

Przeczytaj też:
Przekazywanie danych telematycznych a RODO

BGL i ELVIS ostrzegają spedytorów i firmy transportowe przed nieostrożnym przekazywaniem danych telematycznych osobom trzecim. Istnieje ryzyko konsekwencji związanych z ochroną danych i kar za naruszenia RODO.

Polski transport odnotowuje wyraźny wzrost przewozów

W pierwszej połowie 2021 roku na niemieckich drogach jeździło znacznie więcej ciężarówek podlegających opłatom drogowym z Polski, Rumunii, Litwy i Czech, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

PETRONAS Urania – mistrzowska gama olejów zapewniająca pojazdom ciężarowym moc na lata

Najnowocześniejsze technologie olejowe z laboratoriów PETRONAS są już dostępne dla polskich kierowców.

Kolejne zmiany dla kierowców ciężarówek

Już od 1 października 2021 r. podróżowanie do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej będzie możliwe wyłącznie z paszportem.

Firma transportowa Hegelmann już 10 lat na polskim rynku

Jedna z największych firm transportowych w kraju, Hegelmann Transporte Sp. Z. o., 8 lipca br. świętuje jubileusz 10 lat istnienia na rynku.

Czego obawiają się młodzi przedsiębiorcy

Przedstawiciele sektora MŚP zapytani o największe wyzwania, z którymi mają do czynienia w tym roku, wskazali na restrykcje związane z pandemią (67%), podatki i regulacje (62%) oraz rekrutacje i utrzymanie pracownika (60%).

Gwarancja przebiegu kluczowa dla przewoźnika w ramach współpracy z operatorem logistycznym - wywiad

Z Łukaszem Paszkowskim, kierownikiem Transportów Całopojazdowych w GEFCO Polska rozmawiamy o sytuacji na rynku przewozów drogowych, warunkach współpracy z operatorami logistycznymi oraz korzyściach dla firm transportowych, wynikających ze skali działalności GEFCO w Polsce i Europie.

UOKiK przygląda się zadłużonym firmom transportowym

W Polsce jest ponad 25 tys. firm przewozowych, 86 proc. to jednoosobowe działalności gospodarcze. Dzięki nim rynek samochodów ciężarowych przetrwał kolejne pandemiczne lockdowny w dobrej kondycji.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL