Czas szwedzkich bohaterów nadchodzi - nowa gama ciężarówek Volvo Trucks (zdjęcia)

4Poland Volvo Trucks

Polska premiera nowej gamy samochodów ciężarowych Volvo Trucks, szkolenie w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy, targi 4Poland - to trzy imprezy Volvo Trucks Polska , które niemal równocześnie odbyły się w tym tygodniu na Autodromie Jastrząb.

 

Za nami największa (w tym roku) branżowa impreza dla firm sektora TSL. Największa, bo trwała od wtorku do piątku i skupiała w sobie trzy ważne tematy dla sektora transportowego. Najważniejszym wydarzeniem było oczywiście oficjalne wprowadzenie na polski rynek nowej gamy ciężarówek Volvo Trucks. Modele Volvo FH16, FH, FM i FMX doczekały się kolejnej transformacji - i to wcale nie małej. Była okazja zobaczyć największą kabinę sypialną Volvo FH w rozmiarze XXL oraz zobaczyć całkowicie zmienioną kabinę dystrybucyjnego Volvo FM.

Profesjonalni Kierowcy

Autodrom Jastrząb był również miejscem spotkania "młodych kierowców" doskonalących swoje umiejętności w ramach społecznej akcji Profesjonalni Kierowcy. W tym roku była to już piąta edycja tej ciekawej imprezy i zapewne nie ostatnia. Ze względu na szczególne okoliczności związane z koronawirusem, zdecydowano, że w tym roku szkolenia będą miały inny przebieg. Na początku roku zainicjowano cykl teoretycznych warsztatów online. Teraz, przy nieco bardziej sprzyjających warunkach, zademonstrowano uczestnikom niektóre elementy jazdy defensywnej.

Targi 4Poland

Na piątek, przedstawiciele Volvo Trucks Polska, zaprosili klientów z firm transportowych. Oprócz możliwości poznania nowych modeli Volvo Trucks, odbycia jazd testowych, można było również poznać aktualne oferty firm współpracujących ze szwedzkim producentem ciężarówek. Firmy: producenci naczep, zabudów, komponentów zaprezentowały swoje produkty w ramach targów 4Poland. W tym roku była to już 3. edycja 4Poland i chyba jak dotąd największa. Dopisali również zwiedzający, którzy chętnie skorzystali z zaproszenia po długich tygodniach izolacji związanych z pandemią. 

Przeczytaj też:
Volvo FH ponownie we flocie Pawtrans

Do współpracy z Volvo Trucks Pawtrans wraca po trzech latach przerwy i pozytywnych testach.

 

Rusza sprzedaż nowych samochodów ciężarowych Volvo Trucks

Nowa gama samochodów ciężarowych Volvo Trucks, których sprzedaż w Polsce właśnie się zaczyna, zostały zaprojektowane z myślą o umożliwieniu kierowcom wykonywania swojej pracy w sposób maksymalnie efektywny, bezpieczny i odpowiedzialny.

 

Polska premiera nowej gamy Volvo Trucks Nowe Volvo FH z pakietem I-Save daje oszczędności w zużyciu paliwa nawet do 10 procent

Nowe Volvo FH z I-Save wchodzi w skład nowej europejskiej oferty Volvo Trucks wprowadzonej wiosną 2000 roku.

 

Obsługa ciężarówek Volvo Trucks w dalekich rejonach Rosji

W celu poszerzenia zakresu usług serwisowych dla samochodów ciężarowych Volvo Trucks Rosja otwiera punkty serwisowe w odległych i trudno dostępnych regionach Rosji.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Ciężarówki z historią - Volvo F16 z przebiegiem 3,8 miliona kilometrów

Firma transportowa w Wulkaprodersdorf która używała ciężarówkę odsprzedała ja potem do Grecji. Teraz odkupiła ją po 17 latach z przebiegiem 3 760 000 kilometrów.

 

McLaren Racing z nowymi ciężarówkami Volvo FH

Kontynuując poprzednie udane umowy na dostawy Volvo FH, McLaren Racing zakupił ponownie ciągniki siodłowe Volvo FH Globetrotter XL. Nowe samochody po raz pierwszy były obecne podczas wyścigów otwierających sezon F1 w Spielberg w Austrii.

 

Poznajemy aktywny tempomat PCC

Zużycie paliwa przez ciężkie samochody stale się zmniejsza. Na przykład Nowy Actros na drogach szybkiego ruchu i autostradach zużywa nawet o trzy procent paliwa mniej, niż jego poprzednik. W ruchu podmiejskim obniżenie zużycia paliwa sięga nawet pięciu procent.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL