300 DAF XF we flocie Batim

300 DAF XF we flocie Batim

Batim odbiera kolejne DAF-y XF.

Flota, która liczy sobie dziś ok. 500 ciężarówek stanowi duże wyzwanie, nie tylko biznesowe, ale również pod względem organizacyjnym. Jednym z ważniejszych zagadnień jest wybór pojazdów, których niezawodność ma duży wpływ na rentowność całego przedsiębiorstwa. Rozmowy dostawców z panią Barbarą Edelmuller-Generaux nie są łatwe. Głównymi kryteriami wyboru określonej marki pojazdu jest cena/wyposażenie, zużycie paliwa, obsługa serwisowa. Pani Barbara wybiera produkty dobrej jakości, dlatego przez wiele lat we flocie Batim można było zobaczyć tylko Scanie i Mercedesy. Co przesądziło o tym, że obecnie DAF stanowi większość samochodów?

- O wszystkim zadecydował przypadek - mówi pani Barbara Edelmuller-Generaux - potrzebowaliśmy kupić szybko osiem nowych ciężarówek, gdyż podpisaliśmy nowy kontrakt na obsługę transportową. DAF był tą marką, która najszybciej potrafiła sprostać naszym potrzebom. Wkrótce osiem białych XF stało na naszym placu gotowych do drogi.

Pierwsze DAF-y XF

Pierwsze DAF-y XF firma Batim zakupiła pod koniec 2016 roku (https://4trucks.pl/aktualnosci/11237/pojazdy-daf-w-nowej-flocie). Rok temu odebrano 100 pojazd (https://4trucks.pl/foto/11740/100-daf-dla-firmy-batim). Dziś w Batim-ie jest już 300 DAF-ów XF. Od lutego 2018 rozpoczęto dostawy najnowszych modeli z serii Pure Excellence.

Janusz Rembilas, współwłaściciel firmy Batim: - najnowszy model DAF XF cechuje mniejsza masa własna, nowa skrzynia biegów, inne przełożenie tylnego mostu - to wszystko ma wpływ na zużycie paliwa. Samochody nowej genaracji zużywają 5-8 % mniej paliwa niż auta poprzedniej wersji.

DAF MultiSupport Care

Jedną z ważniejszych kwestii po zakupie samochodów pozostaje obsługa serwisowa. Firma Batim korzysta z pełnego kontraktu serwisowego, co nie tylko daje duże bezpieczeństwo, ale również wygodę dla użytkownika. Pewną innowacją we współpracy z Batim-em jest dedykowany konsultant techniczny, który sprawuje nadzór na całą DAF-ową częścią floty Batim-u. Bezpośrednim opiekunem serwisowym z ramienia DAF Trucks Polska, dla Batim, jest firma Wanicki z Krakowa, która zapewnia możliwość całodobowej konsultacji w sprawach technicznych. Samochody dla Batim wyleasingowała spółka Paccar Financial, leasing potrwa 5 lat.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL