MAN Full Range Days - od 3 do 44 ton

MAN Full Range Days - od 3 do 44 ton

Cała paleta produktów w jednym miejscu. Tak można by, w skrócie, przedstawić ofertę MAN Truck & Bus na 2018 rok.

Począwszy od MAN TGE, który występuje w wersjach od 3-5,5 ton, aż do ciężkich 44-tonowych TGX. Na prezentacji pokazano również kultowe modele starszych modeli: MAN F90 i F2000, które można było porównać z najnowszymi pojazdami obecnie oferowanymi na rynku. W segmencie ciężkich pojazdów na uwagę zasługuje nowy design wnętrza, zaś w pojazdy klasy średniej TGL i TGM zostały dodatkowo wyposażone w zmodernizowaną jednostkę napędową MAN D08SCR o nowych nastawach mocy. Ponadto MAN wprowadził nową wersję Adaptive Cruise Control z funkcją Stop-and-Go. Od sierpnia br. wszystkie samochody z logo lwa są zaopatrzone w interfejs techniczny zapewniający dostęp do usług telematycznych RIO.

Przeczytaj też:
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Volkswagen Meteor ze sprzedażą pięciu tysięcy sztuk w niecałe dwa lata

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Autonomiczna ciężarówka sama odnajduje drogę w terminalu

Wykorzystując pierwszą publiczną jazdę autonomicznej ciężarówki na torze testowym MAN w Monachium, partnerzy projektu poinformowali o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zapowiedzieli wzmożone testy praktyczne oraz jazdy próbne, które odbędą się na terenie terminala kontenerowego w Ulm.

MAN Truck & Bus wznowił produkcję samochodów ciężarowych

 

Z poważnymi brakami części zmagały się zakłady produkujące ciężarówki MAN w Monachium i Krakowie.

Starachowice kolejny raz z autobusami MAN

W dniu 30 marca miało miejsce uroczyste przekazanie 20 nowych autobusów firmy MAN dla Starachowic.

Krytyczna sytuacja na produkcji ciężarówek

Wojna w Ukrainie wpływa na ogromne przerwy dostawach komponentów do fabryk samochodów ciężarowych.

Koncepcja autonomicznych ciężarówek przyspiesza

Projekt badawczo-rozwojowy ATLAS-L4 (zautomatyzowany transport między centrami logistycznymi, poziom 4) koncentruje się na eksploatacji autonomicznych ciężarówek na publicznych autostradach.

Część serwisów na Ukrainie nadal obsługuje klientów

Pomimo rozpoczęcia wojny sieć oficjalnych stacji serwisowych MAN na Ukrainie nie zaprzestała działalności. Większa część serwisów nadal może świadczyć usługi techniczne i gwarancyjne dla samochodów ciężarowych i autobusów.

Wyszukiwarka

Informacje