Mercedes bezpiecznie

Mercedes bezpiecznie

Ośrodek Doskonalenia Techniki jazdy DriveLand w Radziejowicach stwarza doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi systemami wspomagającymi kierowcę w ekstremalnych warunkach.

Nowoczesne samochody ciężarowe mają całkiem sporo rozwiązań, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo oferując kierowcy większy komfort pracy. Idee bezpiecznego prowadzenia samochodu propaguje również Tomasz Kuchar, który zainteresował się także pojazdami ciężarowymi. 
W skład Mercedes-Benz Road Efficiency wchodzą trzy sektory rozwiązań. Jednym z nich jest "Bezpieczeństwo". Pod tym pojęciem kryją się m.in. wszystkie rozwiązania mające na celu ostrzeganie kierowcy przez zagrożeniami na drodze lub też bezpośrednie działania zapobiegające uniknięciu kolizji. W 2016 roku Mercedes-Benz wprowadził 4. generację Active Brake Assist, który reaguje na ruchome (pojazd poprzedzający) i nieruchome przeszkody pojawiające się przed pojazdem. Obecnie system potrafi również rozpoznać sytuację nagłego wtargnięcia pieszego na drogę. W tym roku, w ofercie Mercedes-Benz Trucks pojawił się także "asystent martwego pola", który ostrzega kierowcę przed przeszkodami pojawiającymi się poza zasięgiem widoczności w lusterkach samochodu. Warto również wspomnieć o tych systemach, które zostały wprowadzone nieco wcześniej. Do nich należą m.in. asystent toru jazdy, wspomaganie trakcji, czy też asystent utrzymania bezpiecznej odległości przed poprzedzającym pojazdem. Należy dodać, że w wiele z tych rozwiązań firma Mercedes-Benz wprowadziła do seryjnych pojazdów ciężarowych jako pierwsza, będąc prekursorem prac nad poprawą bezpieczeństwa na drodze. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL