Mercedes bezpiecznie

Mercedes bezpiecznie

Ośrodek Doskonalenia Techniki jazdy DriveLand w Radziejowicach stwarza doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi systemami wspomagającymi kierowcę w ekstremalnych warunkach.

Nowoczesne samochody ciężarowe mają całkiem sporo rozwiązań, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo oferując kierowcy większy komfort pracy. Idee bezpiecznego prowadzenia samochodu propaguje również Tomasz Kuchar, który zainteresował się także pojazdami ciężarowymi. 
W skład Mercedes-Benz Road Efficiency wchodzą trzy sektory rozwiązań. Jednym z nich jest "Bezpieczeństwo". Pod tym pojęciem kryją się m.in. wszystkie rozwiązania mające na celu ostrzeganie kierowcy przez zagrożeniami na drodze lub też bezpośrednie działania zapobiegające uniknięciu kolizji. W 2016 roku Mercedes-Benz wprowadził 4. generację Active Brake Assist, który reaguje na ruchome (pojazd poprzedzający) i nieruchome przeszkody pojawiające się przed pojazdem. Obecnie system potrafi również rozpoznać sytuację nagłego wtargnięcia pieszego na drogę. W tym roku, w ofercie Mercedes-Benz Trucks pojawił się także "asystent martwego pola", który ostrzega kierowcę przed przeszkodami pojawiającymi się poza zasięgiem widoczności w lusterkach samochodu. Warto również wspomnieć o tych systemach, które zostały wprowadzone nieco wcześniej. Do nich należą m.in. asystent toru jazdy, wspomaganie trakcji, czy też asystent utrzymania bezpiecznej odległości przed poprzedzającym pojazdem. Należy dodać, że w wiele z tych rozwiązań firma Mercedes-Benz wprowadziła do seryjnych pojazdów ciężarowych jako pierwsza, będąc prekursorem prac nad poprawą bezpieczeństwa na drodze. 

Przeczytaj też:
Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Elektryczne ciężarówki Mercedes-Benz Trucks już niebawem w produkcji

Dzisiaj Mercedes-Benz Trucks zaprezentował kilka innowacji w swoich pojazdach ciężarowych. Chodzi przede wszystkim o ciężarówki elektryczne.

300-tysięczna ciężarówka

Fabryka ciężarówek Aksaray firmy Mercedes-Benz Turcja, założona w 1986 roku, wyprodukowała swoją 300-tysięczną ciężarówkę.

Mercedes-Benz coraz bardziej elektryczny

Rozpoczęcie seryjnej produkcji eEconica w fabryce Mercedes-Benz w Wörth zaplanowano na drugą połowę 2022 r.

Ciężarówka Mercedes-Benz eActros już w seryjnej produkcji

Zakład Mercedes-Benz Trucks w Wörth rozpoczął seryjną produkcję modelu eActros. Ciężarówka jest dostępna, jako pojazd dwu- lub trzyosiowy
o dopuszczalnej masie całkowitej 19 lub 27 ton.

Mercedes-Benz Trucks wprowadza na rynek nowego eActrosa

Już niedługo, bo 30 czerwca Mercedes-Benz Trucks będzie świętować światową premierę elektrycznej ciężarówki eActros.

Pomoce naukowe od Mercedes-Benz Trucks trafiają do szkół zawodowych

W Ostrołęce odbyło się uroczyste przekazanie pomocy naukowych uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Pierwsze z 400 ciężarówek Mercedes-Benz Actros Special Edition 2 gotowe do sprzedaży

Błyszczące, wypolerowane i gotowe do przekazania nowym właścicielom. Będzie ich zaledwie 400 sztuk.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL