EWT Truck Trailer - 20 lat działalności

EWT Truck Trailer - 20 lat działalności

W 1995 roku powstała grupa EWT. Jej założycielami byli: Natacha i Dirk Hoffmann oraz Michal Žižák.

Grupa EWT jest generalnym przedstawicielem firmy Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach oraz na Słowacji, a także dilerem marki Mercedes-Benz w Polsce i Czechach. Na terenie Polski rozwiązania transportowe firmy Schmitz Cargobull oferowane są za pośrednictwem EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o., natomiast pojazdy użytkowe firmy Mercedes-Benz – za pośrednictwem Diesel Truck Sp. z o.o. Czeska branża truck & trailer obsługiwana jest przez spółki EWT spol. s r.o. i Hoffmann & Žižák spol. s r.o. Poza tym w Brandýs nad Labem i Libercu, oferta usług firmy Hoffmann & Žižák spol. s r.o. obejmuje również pojazdy dostawcze i osobowe – począwszy od dystrybucji, a kończąc na usługach serwisowych. W Słowacji produkty firmy Schmitz Cargobull oferowane są przez partnera handlowego "CET - Central Europe Trailer". W Polsce (i w Europie) największym centrum serwisowym i centrum pojazdów używanych jest punkt EWT Truck & Trailer mieszczący się w Strykowie. Ponadto EWT Truck & Trailer Polska posiada jeszcze centrum naczep w Ołtarzewie pod Warszawą oraz serwisy w Siedlcach i Gliwicach. W Ołtarzewie i Strykowie mieszczą się również punkty sprzedaży i serwisy pojazdów ciężarowych marki Mercedes-Benz.

Obchody 20 lecia Grupy EWT odbyły się w Pradze. Na uroczystość zaproszono klientów: z Polski, Czech, Słowacji i Austrii od lat związanych z marką Schmitz Cargobull.

Przeczytaj też:
Sprzedaż naczep w 2021 roku z rekordowym wynikiem

Dobra passa trwa nieprzerwanie od 15. miesięcy. Przy czym od marca do sierpnia br. utrzymywał się wzrost trzycyfrowy, a od września utrzymuje się w wymiarze dwucyfrowym.

Kolejny punkt serwisowy EWT Automotive dedykowany ciężarówkom

Nowy punkt obsługi pojazdów ciężarowych Truck Dedication mieści się w Jeżewie Starym niedaleko Białegostoku.

Sprzedaż nowych naczep w listopadzie 2021 r

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w listopadzie 2021r. rynek nadal dynamicznie się rozwijał - rejestracje osiągnęły 2696 szt. przy wzroście r/r o 37,1%.

Schwarzmüller Polska obiecuje wzrost sprzedaży

Ponad 1100 przyczep zarejestrowanych w Polsce pozwoliło zrealizować z nawiązką ambitny cel sprzedaży grupy Schwarzmüller na rok 2021.

Mercedes-Benz Actros 2563 L z limitowanej serii Edition 2 dla firmy SL Express

Actros Edition 2 został wyposażony w zasadzie we wszystko, co może zaoferować Mercedes-Benz Trucks dla pojazdu ciężarowego. To już drugi pojazd z puli 400 wyprodukowanych przez fabrykę egzemplarzy Edition 2, który odebrał wieloletni klient dealera Mercedes-Benz - EWT Automotive w Ołtarzewie.

Prezentacja naczep w oddziałach EWT Truck & Trailer Polska

Rok po otwarciu dwóch serwisów dealera marki Schmitz Cargobull, firma zdecydowała się na prezentację nowych pojazdów, które zamierza oferować swoim klientom.

 

Naczepy - rejestracje w czerwcu 2021

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w czerwcu 2021 r. rejestracje kontynuowały trzycyfrowy wzrost. Osiągnięty przy tym wysoki poziom jest czwartym najwyższym miesięcznym rezultatem tej kategorii po marcu i kwietniu br. oraz marcu 2019 r., od czasu kryzysu z lat 2008-2009.

W pełni elektryczna naczepa chłodnia Schmitz Cargobull S.KOe w testach u klienta

Naczepa S.KOe wyposażona jest w elektryczny agregat chłodniczy i oś z generatorem prądotwórczym.

Systemy ostrzegania w naczepach Krone

Dobra widoczność, zwłaszcza w tzw. martwym polu, to niezwykle ważna kwestia dla kierowców zestawów ciężarowych.

Wyszukiwarka

Informacje