Elektryczny autobus MAN Lion’s City jeździł po polskich miastach (video)

W dniach 16.10 - 05.11 br. w ramach europejskiego tournée, autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym odwiedził 14 polskich miast.

 

W każdym z nich odbyła się statyczna prezentacja informująca o rozwiązaniach technicznych produkowanego w fabryce MAN Bus w Starachowicach autobusu elektrycznego. Zaproszeni na prezentacje przedstawiciele operatorów komunikacji miejskiej mogli też odbyć jazdy testowe, sprawdzając, jak autobus radzi sobie w warunkach ruchu miejskiego. MAN Lion’s City E urzeczywistnia w praktyce wizję całkowicie bezemisyjnego transportu i jest już obecny w wielu miastach Europy. Każdego dnia potwierdza swój potencjał i w równym stopniu zachwyca właścicieli przedsiębiorstw autobusowych, kierowców i ekspertów.

- Jest zeroemisyjny, o dużym zasięgu i przede wszystkim ekonomiczny. Jako autobus o napędzie w pełni elektrycznym jedzie nie tylko oszczędnie, cicho i wydajnie na długich trasach, lecz także w istotnym stopniu przyczynia się do wizerunku czystego miasta przyszłości. I w ten sposób może operować na trasach, które w przyszłości mogą zostać zamknięte dla tradycyjnego transportu pasażerskiego przez ograniczenia dla szkodliwych substancji i ochronę przed hałasem - mówi Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Nowy MAN Lion's City E przekonuje dzięki prawie bezstratnemu przenoszeniu energii, większemu zasięgowi baterii, Overnight-Charging oraz architekturze baterii o najwyższej wydajności i możliwości aktualizacji.

Jego przemyślany design i zaskakująco prosta konstrukcja przyczyniają się przez to do lepszych wyników w oszczędzaniu energii i poprawy wydajności.
W Polsce spotkał się z zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem między innymi w takich miastach jak Białystok, Gdynia, Grudziądz, Łomża, Jelenia Góra, czy Rzeszów.

Seryjna produkcja autobusu MAN Lion’s City E rozpoczęła się w fabryce MAN Bus w Starachowicach na początku października 2020. Autobus przekonał do siebie już wielu ekspertów i dziennikarzy. Świadczą o tym liczne wyróżnienia, które dotychczas otrzymali pojazd i jego projektanci. Jedna z przyznanych nagród to iF Gold Award w kategorii „Automobiles/Vehicle/Bikes”. Autobus elektryczny MAN został także zwycięzcą w konkursie Automotive Brand Contests, zdobywając w kategorii "Commercial Vehicle" renomowaną międzynarodową nagrodę za wzornictwo.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje