IAA Hanower 2018 nowości i ciekawostki

IAA 2018 w pigułce - nowości, premiery ciekawostki.

Targi pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze odbywają się co dwa lata. W tym czasie na tereny wystawowe ściągają z całego świata najwięksi producenci samochodów ciężarowych, naczep i dostawcy rozwiązań dla szerokopojętego transportu. IAA wyznacza kierunki dalszego rozwoju i pozwala określić nastroje i stan branży transportowej w danym czasie. Zainteresowanie targami jest bardzo duże. Dzień prasowy wypełniają konferencje, wręczane są branżowe nagrody. Kolejne dni, przeznaczone dla klientów, służą prezentacji produktów i zawieraniu umów. Do Hanoweru przyjeżdżają producenci z całego świata, licznie reprezentowani są dostawcy z Azji i innych kontynentów. Coraz więcej jest firm z Polski. W tym roku wystawę zdominowały pojazdy elektryczne i gazowe, choć nie brakowało ciężarówek z zasilanych tradycyjnym dieslem. Producenci naczep postawili na rozwiązania telematyczne pozwalające, w czasie rzeczywistym, monitorować pojazdy i to głównie zdominowało tematy konferencji prasowych. 

Ford F-MAX - idzie nowe

Wielka siódemka producentów samochodów ciężarowych (DAF Trucks, MAN Truck & Bus, Mercedes-Benz Trucks, Volvo Trucks, Scania, IVECO, Renault Trucks) od lat nieprzerwanie króluje w Europie. Samochody są dopracowane, zużycie paliwa na podobnym poziomie, rozbudowana sieć serwisów i usług posprzedażnych... Zgodnie z trendami i wymogami UE wszyscy producenci ciężarówek rozwijają projekty mające na celu uwzględnić aspekt ekologiczny. Zgodnie z tym duchem tegoroczne IAA opanowała ekologia odmieniana przez wszystkie przypadki. Zgodnie zresztą z tym duchem, w tym roku, do konkursu ITOTY nominowane zostały: Volvo FH LNG, Scania Urban (samochody przeznaczone do obsługi miast) oraz Ford F-MAX, którego oficjalna premiera odbyła się zaledwie kilka dni temu.

Być może gdyby jury ITOY pozostało w starym (europejskim) składzie to Ciężarówka Roku nadal byłaby europejska. Pomimo, że "nowi" członkowie jury ITOY (Chiny, Indie, Południowa Afryka, Australia, Brazylia, Japonia, Iran) nie mają prawa głosu, to jednak wyczuwalne jest "szersze" spojrzenie zacnego grona międzynarodowych dziennikarzy. Międzynarodowe jury ITOY zaczyna patrzeć globalnie, co może oznaczać, że nagradzani będą również producenci spoza Europy. 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje