Forum TRANS z nowym moderatorem

Forum TRANS z nowym moderatorem

Forum transportowe TRANS, funkcjonuje przy giełdzie TRANS i każdego dnia zapewnia jej użytkownikom informacje o utrudnieniach na drogach, stawkach na rynku, przepisach transportowych oraz firmach działających w branży - tych sprawdzonych i tych, na które należy uważać. Od lipca, w sprawach związanych z przepisami transportowymi i spedycyjnymi, użytkownikom i administratorom forum pomaga nowy moderator Andrzej Sikorski z firmy ABC Sikorski.

Forum - to miejsce, na którym użytkownicy giełdy wymieniają się swoimi opiniami i doświadczeniami, poszukują informacji o branży i komentują poziom podejmowanej między sobą współpracy. Obok zakładek Opinie o kontrahentach, w której  użytkownicy forum polecają/odradzają współpracę z działającymi na rynku przedsiębiorcami oraz Dyskusje ogólne, znajduje się sekcja Przepisy transportowe, w której użytkownicy mogą otrzymać porady związane z konwencją CMR, prawem przewozowym oraz  ubezpieczeniami.

Andrzej Sikorski specjalizuje się w sprawach dotyczących umowy spedycji i umowy przewozu oraz ubezpieczeń. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Zarządzie Portu Gdynia, C. Hartwig Warszawa, a także dla międzynarodowych korporacji Lep International i Geologistics Corp. Od 1996 r. jest aktywnym wykładowcą na szkoleniach, dotyczących handlu zagranicznego i spedycji międzynarodowej. Od 2002 r. prowadzi własną firmę szkoleniową, jest także autorem wielu publikacji na łamach Polskiej Gazety Transportowej i czasopisma Materiały niebezpieczne.

Źródło:  Europejska Giełda Transportowa TRANS

Przeczytaj też:
Nowe ceny OC w 2018 roku

Ubezpieczamy auto

Kary za opóźnione zgłoszenie elektroniczne

Departament TIR ZMPD informuje, że z dniem 1 stycznia 2017 r. wejdą w życie zmiany do litewskiego Kodeksu Administracyjnego. Termin rozprawy w TK w sprawie ryczałtów

24 listopada br. Trybunał Konstytucyjny zajmie się oceną konstytucyjności przepisów o ryczałtach za nocleg. Corpo Flota partnerem banku Citi Handlowy

Od czerwca 2013 roku Corpo Flota Sp. z o.o. jest partnerem Citi Handlowy w zakresie finansowania leasingiem oraz wynajmu krótko- i długoterminowego flot samochodowych. W parze z leasingiem najczęściej ubezpieczenie

Korzystne usługi dodatkowe to, w ocenie polskich firm, jeden z podstawowych motywów korzystania z leasingu. Kolizja autem służbowym

Jeżeli samochód posiada AC pracownik nie poniesie żadnych kosztów. Przy braku ubezpieczenia pracodawca może obciążyć kosztami pracownika.

Liberty Direct - silny wzrost w I kwartale

Liberty Direct, jeden z liderów rynku ubezpieczeń oferowanych przez Internet i telefon, opublikował wyniki za I kwartał. Towarzystwo uzyskało 39,4 mln zł składki przypisanej brutto osiągając 36-proc. wzrost (o 10,3 mln zł) w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Oznacza to, że rozwija się ponad dwa razy szybciej niż rynek ubezpieczeń majątkowych. Firma podała ponadto, że ponad 50 proc. nowych klientów pochodzi obecnie z alternatywnych kanałów sprzedaży i rozpoczyna dystrybucję poprzez multiagencje.

Ekspert rankomat.pl radzi

Zimą każdy problem z samochodem jest bardziej dokuczliwy i powoduje podwójny stres, więc jeśli zimowy wypoczynek organizujemy sobie sami i wybieramy się w podróż własnym autem, dobrze przygotujmy się na wypadek nieprzyjemnych niespodzianek na trasie. Koniecznie weźmy dokumenty, w tym ubezpieczenie, oraz obowiązkowe wyposażenie - różne w zależności od tego, gdzie się udajemy.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W ramach III edycji programu Wypadki na drogach - porozmawiajmy, Stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo oraz partnerzy wspierający: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl zachęcają 19. listopada do solidarności z ofiarami wypadków drogowych i ich rodzinami w związku ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.