Kolizja ciężarówki z pociągiem

Kolizja ciężarówki z pociągiem
Uszkodzone torowisko, wykolejona lokomotywa i zniszczony samochód ciężarowy to skutki zderzenia ciężarówki z pociągiem w Kozichgłowach koło Poznania.

Do kolizji doszło około godziny 11-tej na lokalnej linii kolejowej z Poznania do Wągrowca, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym prowadzącym do poznańskiej oczyszczalni ścieków. Ciężarówka wjechała pod pociąg towarowy, który ciągnął 18 cystern, z których 16 było wypełnionych olejem napędowym. Ruch kolejowy na tej linii został zablokowany.

"Kierujący ciężarówką dojeżdżał do przejazdu drogą równoległą do torów kolejowych w kierunku jazdy pociągu i prawdopodobnie nie zauważył nadjeżdżającego pociągu" - powiedział PAP Zbigniew Paszkiewicz z poznańskiej policji. "Kierowca ciężarówki miał dużo szczęścia i wyskoczył z wleczonej przez pociąg ciężarówki" - dodał.

Ciężarówka została ostatecznie zepchnięta z torów i przygnieciona lokomotywą. Część wagonów wykoleiła się, zniszczeniu uległo też torowisko. Trwa akcja ratownicza - strażacy wypompowują olej napędowy z wykolejonych cystern i uszkodzonej lokomotywy.

Kierowca ciężarówki trafił do szpitala na obserwację.

 

 

źródło: PAP,onet.pl