ADAC ocenił nową oponę zimową MICHELIN Alpin 4

ADAC ocenił nową oponę zimową MICHELIN Alpin 4

Opona MICHELIN Alpin 4, w rozmiarze 225/45 R17 H, została uznana za najlepszą oponę w swojej kategorii i rozmiarze spośród 13 testowanych opon w najnowszych testach niezależnego instytutu badawczego ADAC.

MICHELIN Alpin 4 została uznana za oponę szczególnie wartą polecenia, co jest najwyższą oceną przyznawaną przez ADAC. Na tę ocenę złożyły się wyniki testów na nawierzchniach: mokrej (miejsce 1 z 13), zaśnieżonej (miejsce 3 z 13) i oblodzonej (miejsce 2 z 13) oraz testów trwałości (miejsce 1 z 13).

Wprowadzona na rynek w tym roku, została również uznana za szczególnie godną polecenia przez magazyny Auto Motor i Sport (test rozmiaru 205/55 R16 H) oraz AutoZeitung (test rozmiaru 195/65 R15 T). Gama zimowych opon Michelin jest najczęściej rekomendowana przez producentów samochodów. MICHELIN Alpin 4 jest przystosowana zarówno do jazdy po trasach oblodzonych, pokrytych śniegiem, jak i po mokrych zimowych nawierzchniach. Czwarta generacja opon MICHELIN Alpin jest przeznaczona do różnych typów samochodów - od małych kompaktów do minivanów. Dzięki nowatorskim technologiom zastosowanym w Aplin 4 ruszanie z miejsca jest o 10 proc.  łatwiejsze  niż w przypadku opon Alpin poprzedniej generacji, a droga hamowania jest o 5 proc. krótsza .

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności,  są to opony do samochodów: osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19  krajach.

Źródło: Michelin

 


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL