Konferencja Innowacje w Logistyce 2010

Konferencja Innowacje w Logistyce 2010

 

Konferencja_Innowacje_w_Logistyce_2010_-_600

Podczas tegorocznych targów Taropak w Poznaniu, odbyła się 6. edycja konferencji Innowacje w Logistyce. Podczas prelekcji słuchacze mogli zapoznać się z nowinkami w kwestii rozwiązań systemów transportowych oraz skonsultować się z ekspertami.

Tegorocznej konferencji towarzyszło motto Cały świat to Twój dział badawczo-rozwojowy  i miało zapoczątkować  rewolucję w logistyce. W ciągu  kilku godzin prelekcji goście zapoznali się m.in. z tematami nowoczesnych technologii wspomagających zarządzanie dokumentami. Zaprezentowano także nowe platformy internetowe, wdrażane w przedsiębiorstwach, umożliwiające monitorowanie współpracy przedsiębiorców z dostawcami, wspierające gospodarowanie przetargami w transporcie oraz ułatwiające przepływ informacji w firmie i skomplikowane dotychczas procedury.

Nie tylko kwestie rozwiązań informatycznych były tematem tegorocznej konferencji. Firma STILL (reprezentowana podczas konferencji przez Marię Zubowicz) przedstawiła nową koncepcją zestawów transportowych. Równie innowacyjny jak sam temat prelekcji był sposób prezentacji systemu. Na prezentowanym przez nią  materiale: operator wykonujący swoje codzienne obowiązki w takt rockowego utworu, pokazywał główne cechy zestawu transportowego. Bohater nagrania pokonuje wąskie ścieżki magazynu, zawraca na niewielkiej przestrzeni oraz odłącza i przyłącza do zestawu kolejne ramy. Na ekranie w ślad za dynamicznym obrazem pojawiały się hasła informujące o szybkości zestawu oraz bezpieczeństwie i prostocie transportu. Dane techniczne o modułowej budowie, umożliwiającej dostosowania systemu do konkretnych pomieszczeń, czy niewielkie parametry promienia skrętu (niecałe 4m) albo szybkości wózka (15km/h) uzyskać można było z, już konwencjonalnie przedstawionych przez Zubowicz, slajdów.

Konferencja miała charakter interaktywny, obecni byli eksperci dzięki czemu jej  uczestnicy mogli  uzyskać dodatkowe informacje zaraz po prezentacji. Główne jej  punkty  potwierdziły zarysowujące się w branży tendencje dostosowywania rozwiązań transportowych do potrzeb poszczególnych zakładów. Przedstawione przez prelegentów systemy mogą umożliwić maksymalne sprofilowanie zaplecza sprzętowego, tak by przedsiębiorca mógł dostać dokładnie to, czego potrzebuje. Po tegorocznej edycji konferencji można śmiało powiedzieć, że logistyka innowacyjna, to logistyka uszyta na miarę.

 - Innowacyjne technologie wymagają innowacyjnych metod prezentacji, wykraczających poza konwencje.  Moim zdaniem, tylko tak przedstawione nowości mogą zostać w pełni zauważone a w efekcie docenione przez słuchaczy.  tłumaczy Maria Zubowicz  z firmy Still.

Źródło: Still

 


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL