Drugi magazyn Damco w Mszczonowie

Drugi magazyn Damco w Mszczonowie

logo_600

Od września 2010 rozpoczął działalność nowy magazyn Damco w Mszczonowie, przy ulicy Wiejskiej 2. Powierzchnię magazynową Spółka wynajmuje od firmy SPV Carina, będącej zarządcą parku logistycznego Pointpark.

PointPark Mszczonów położony 45 km od Warszawy przy trasie E67 to jeden z największych parków logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obiekt obejmuje 96,600 m2  istniejącej powierzchni klasy A z możliwością dobudowania dalszych 213,136 m. Nowy Magazyn o powierzchni 3600 m2 jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie klientów Damco.  Umożliwi on  dlaszy rozwój usług, rozpoczęcie współpracy z kolejnymi klientami oraz pozwoli na zwiększenie elastyczności dla obecnych projektów. Jest to także kolejny krok związany z realizacją strategii średniookresowej Damco dotyczącej dedykowania w 100 proc. obecnego magazynu pod potrzeby farmacji i weterynarii. Nasze możliwości z chwilą uruchomienia operacji w nowym magazynie w znaczący sposób wzrosły, w krótkim czasie jesteśmy w stanie powiększyć przestrzeń i przyjąć nowe wolumeny do 15 tys m2.

Damco jest częścią globalnego koncernu A.P. Moller - Maersk Group, która od ponad 20 lat dostarcza swoim klientom rozwiązań w obszarze logistyki kontraktowej, transportu, spedycji, frachtu morskiego i lotniczego. W Polsce Damco działa ponad 15 lat będąc jedynym operatorem logistycznym dostarczającym kompleksowe rozwiązania dla branży farmaceutycznej i weterynaryjnej. Centra dystrybucyjne w Mszczonowie, Poznaniu i Gdańsku obsługują także branże FMCG, piwowarską, White Goods i Electro.  Nasza firma została wyróżniona nagrodą Operator Logistyczny roku za 2003 rok, Certyfikatem Przyjazna Firma w 2008 oraz w 2009 roku w konkursie Operator Logistyczny Roku organizowanym przez DGC otrzymała wyróżnienie przyznawane przez kluczowych klientów.

Źródło: Damaco

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL