Pierwsza nawigacja samochodowa z wbudowaną kamerą

Pierwsza nawigacja samochodowa z wbudowaną kamerą

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd., prezentuje dēzlCam – pierwsze urządzenie nawigacyjne dla kierowców ciężarówek z wbudowaną kamerą samochodową.

Kierowcy ciężarówek mogą spokojnie zająć się prowadzeniem, podczas gdy dēzlCam rejestruje wszystko, co dzieje się na drodze i automatycznie zapisuje nagrania, gdy dojdzie do kolizji. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach kierowców samochodów ciężarowych i oferuje m.in. spersonalizowany wybór trasy w oparciu o rozmiar i wagę pojazdu oraz ostrzeżenia dotyczące trasy, np. o wysokości mostów, limitach wagowych, ostrych zakrętach, stromych zjazdach, itp.

Urządzenie jest wyposażone w 6-calowy, dotykowy wyświetlacz z funkcją przybliżania, wbudowaną kamerę z obrotowym obiektywem, montowaną na przedniej szybie lub desce rozdzielczej oraz uchwyt magnetyczny, który umożliwia szybkie wpięcie i wypięcie dēzlCam. Wbudowana kamera samochodowa rozpoczyna nagrywanie w momencie uruchomienia urządzenia, a funkcja wykrywania kolizji (G-Sensor) automatycznie zapisuje nagrania, jeśli dojdzie do zderzenia lub gwałtownego hamowania. Dodatkowo, do nagrania zostaną dołączone informacje o lokalizacji, prędkości, dacie i godzinie zdarzenia. Urządzenie dēzlCam można łatwo zdjąć z uchwytu, przełączyć w tryb fotografowania i dzięki funkcji Snapshot wykonać szczegółowe zdjęcia uszkodzonego pojazdu. Nagrania można odtwarzać bezpośrednio na 6-calowym wyświetlaczu lub obejrzeć później na komputerze, korzystając z garmin.com/dashcamplayer.

Obszerna baza punktów POI ułatwia znalezienie najlepszych miejsc postoju i odpoczynku oraz punktów usługowych. Kierowcy mogą przeszukiwać bazę w oparciu o wybrane udogodnienia czy ulubione marki. Ponadto, dēzlCam wyposażono w dane z serwisu Foursquare®, co wzbogaciło dostępny katalog miejsc o miliony nowych i popularnych restauracji, sklepów, usług i innych obiektów znajdujących się w okolicy. Funkcja Easy Route Shaping pozwala kierowcy wygodnie modyfikować trasę za pomocą ekranu dotykowego w taki sposób, by przebiegała przez preferowane miasta lub drogi. Podczas jazdy funkcja Up Ahead stale informuje o usługach w pobliżu, takich jak punkty gastronomiczne, stacje benzynowe i bankomaty.

Zaawansowane funkcje nawigacyjne pomagają kierowcy w bezpiecznym dotarciu do wyznaczonego celu. Garmin dēzlCam reaguje na polecenia głosowe, a dzięki technologii Bluetooth®, wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi umożliwia także prowadzenie rozmów telefonicznych bez odrywania rąk od kierownicy . Urządzenie można również sparować z zestawem słuchawkowym z technologią Bluetooth®. Garmin dēzlCam jest także kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC™ 30 (sprzedawana osobno), dzięki czemu kierowca z łatwością kontroluje sytuację z tyłu pojazdu. Wskazówki głosowe Garmin Real Directions™ pomagają zlokalizować trudne do odnalezienia miejsca, udzielając instrukcji odnoszących się do łatwo rozpoznawalnych punktów orientacyjnych, budynków czy świateł sygnalizacyjnych. Aktywny Asystent Pasa Ruchu pokazuje na ekranie oraz informuje głosowo przed skrzyżowaniem, który pas należy wybrać, a realistyczny widok skrzyżowań Real View pomaga w bezproblemowym pokonywaniu skomplikowanych rozjazdów.

Nawigację dēzlCam fabrycznie wyposażono w mapy Europy z bezpłatnymi, bezterminowymi aktualizacjami oraz możliwość bezpłatnego odbierania komunikatów o ruchu drogowym przez system DAB , który aktualizuje dane co minutę. Kierowcy mogą również pobrać bezpłatną aplikację Smartphone Link (korzystając z kompatybilnego iPhone®’a lub smartfona z systemem Android™) i na urządzeniu dēzlCam odczytywać komunikaty o pogodzie i inne przekazywane na bieżąco przydatne informacje.

4trucks.pl / Garmin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL