Ciśnienie Pod Kontrolą - akcja Michelin

Ciśnienie Pod Kontrolą - akcja Michelin

0_51bar_4T

Jak pokazują dane Biura Ruchu Drogowo Komendy Głównej Policji, w 2009 roku w Polsce wydarzyło się 44 196 wypadków drogowych. Jedną z istotnych przyczyn tak dużej liczy wypadków był zły stan techniczny samochodów. Wśród usterek 41 proc. stanowiły braki w oświetleniu, 21 proc. nieprawidłowe ogumienie, a 16 proc. nieprawidłowości układu kierowniczego bądź hamulcowego. Zdaniem ekspertów, nieprawidłowe ciśnienie powoduje zmniejszenie przyczepności, wydłużenie drogi hamowania i znacząco zwiększa ryzyko eksplozji opony. Oprócz niebezpieczeństwa wypadku, niedopompowane opony zwiększają również zużycie paliwa oraz emisję spalin.

By kształtować świadomość tego, jak prawidłowe ciśnienie w oponach wpływa na bezpieczeństwo, Michelin po raz 6. organizuje akcję edukacyjną Ciśnienie Pod Kontrolą. Właśnie trwa Tydzień Dobrego Ciśnienia, podczas którego kierowcy mogą zmierzyć i wyregulować ciśnienie w oponach oraz sprawdzić ich bieżnik na wybranych stacjach Statoil.  
 
- Nie wszyscy kierowcy jeszcze są świadomi, jak duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze mają opony. Tymczasem, stan zużycia opon, odpowiedni do warunków pogodowych bieżnik oraz prawidłowe ciśnienie to czynniki, o które zadbać może każdy kierowca. Kierowcy kupujący opony używane nie zdają sobie sprawy, że pomimo poprawnego ciśnienia i wysokości bieżnika często stwarzają zagrożenie z powodu zbyt starych opon niewłaściwie przechowywanych. To dlatego, w czasie takich akcji jak <i>Tydzień Dobrego Ciśnienia</i> chcemy uświadamiać kierowców, że mogą sami zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kierowca, który dowie się, że jeździ na oponach, stanowiących zagrożenie dla niego i innych uczestników ruchu oraz uświadomi sobie istotę problemu, natychmiast wyeliminuje nieprawidłowości ze swojego auta  - mówi Tomasz Młodawski  z Michelin Polska.

Akcja edukacyjna Michelin trwa od 4. do 8. października, na 30. stacjach Statoil w całej Polsce. Pracownicy Michelin i Statoil sprawdzają ciśnienie w oponach aut i udzielają porad, dotyczących utrzymywania prawidłowego ciśnienia i wymiany opon na zimowe. Ponadto, pracownicy sieci Euromaster mierzą głębokość bieżników opon, a wolontariusze PCK mierzą chętnym ciśnienie tętnicze.

Źródło: Michelin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL