Nowość wśród rejestratorów temperatury

Nowość wśród rejestratorów temperatury

Efento Logger to bezprzewodowy rejestrator, który współpracuje z urządzeniami mobilnymi.

Konfiguracja urządzenia zajmuje niecałe dwie minuty, a dane pomiarowe zgromadzone w pamięci rejestratora mogą być w szybki i wygodny sposób przesłane na dowolny adres email lub serwer.

Przesyłki pod kontrolą
Rejestratory Efento Logger doskonale sprawdzają się w kontroli temperatury przesyłek wrażliwych na zmiany temperatury (np. szczepionki, lekarstwa, produkty spożywcze). Urządzenie może być umieszczone w samochodzie dostawczym, a nawet w każdej z przewożonych paczek. Aby odczytać dane pomiarowe z okresu transportu, wystarczy zbliżyć się z urządzeniem mobilnym do rejestratora na odległość kilkunastu metrów.Pobrany raport można przesłać na dowolny adres email, serwer (np. FTP, Google Drive, Dropbox) lub wyeksportować do programu do obsługi magazynu / przesyłek. Dzięki temu dostawcy mogą mieć pewność, że warunki transportu przesyłek są zgodne z wytycznymi klienta, a zebrane dane w pełni potwierdzają spełnienie wymogów.

Nowa technologia w służbie jakości
Wbudowana pamięć urządzenia pozwala na rejestrację 30 000 pomiarów w okresie czasu z przedziału 1 minuta - 10 dni. Przykładowo, jeżeli okres pomiaru został ustawiony na 15 minut, to w pamięci urządzenia zapisane zostaną dane z ponad 300 dni. Wysokiej pojemności bateria zasilająca urządzenie zapewnia jego bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. - Do obsługi rejestratora potrzebna jest wyłącznie darmowa aplikacja mobilna, nie ma konieczności instalacji sterowników, konfiguracji reguł firewalla czy podłączania rejestratora do komputera tak, jak w przypadku "tradycyjnych" rejestratorów USB. To duże ułatwienie m.in. dla osób zajmujących się transportem oraz firm kurierskich. Efento Logger to urządzenie, dzięki któremu można na bieżąco monitorować stan przesyłek, a co za tym idzie, dostarczyć klientowi najlepszą jakość transportu. - mówi Piotr Szydłowski, menadżer produktu firmy Domster. Efento Logger, to kolejny produkt z rodziny Efento, która została uznana przez czasopismo “Logistyka” za jedno z trzech najciekawszych, kompleksowych rozwiązań do nadzoru nad temperaturą (Logistyka 5/2014).

Wszystkie dane w Twoim telefonie
Aplikacja mobilna obsługująca rejestratory Efento dostępna jest dla wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Android 4.4 lub nowszym. Dodatkowo urządzenie mobilne musi być wyposażone w Bluetooth 4.0 (Bluetooth Smart). Najważniejszą funkcją aplikacji jest oczywiście odczyt pomiarów temperatury zapisanych w pamięci wszystkich rejestratorów znajdujących się w zasięgu telefonu lub tabletu. Dane można eksportować jako pliki CSV lub zwizualizować w formie wykresu. Za pośrednictwem aplikacji możliwa jest wysyłka danych pomiarowych na wskazany email lub serwer, a także pełna konfiguracja urządzenia Efento Logger.


4trucks.pl / Efento

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL