Wyszukiwarka opon od Continentala

Wyszukiwarka opon  od Continentala

Firma Continental opracowała innowacyjną Wyszukiwarkę Opon  specjalnie dla pojazdów użytkowych. Zapewnia ona klientom czytelne zalecenia odnoszące się do opon do ciężarówek lub bieżnikowania w oparciu o ich indywidualne potrzeby. Oprogramowanie, łatwe  w użyciu, było wcześniej dostępne tylko w ciężarówce pokazowej Continental (Conti360o Roadshow Truck). Ciężarówka pokazowa podróżuje od kwietnia br. po 18 krajach Europy w ramach prezentacji. Wyszukiwarka jest dostępna on-line pod adresem www.continental-truck-tires.pl w zakładce ContiTireFinder.

ContiTireFinder rekomenduje właściwe opony po wprowadzeniu przez użytkownika niezbędnych informacji dotyczących użytkowania. Decydującymi czynnikami są: segment działalności klienta, kategoria transportowa, przeznaczenie oraz typ pojazdu. Podobnie jak w przypadku oferty opon firmy Continental, program rozróżnia segmenty przewozu towarów , segment przewozów pasażerskich,  a także segment pojazdów używanych na budowie. Dodatkowo, narzędzie sieciowe rozróżnia 25 różnych kategorii transportowych, od ciężarówek-kontenerów poprzez cysterny i ciężarówki-silosy aż do autobusów komunikacji miejskiej. Klienci mogą wybierać pomiędzy autostradą, drogami lokalnymi, ruchem miejskim i jazdą terenową, mogą również określać różne proporcje pomiędzy tymi kategoriami za pomocą suwaka na ekranie.

Wymagany rozmiar opony oraz rodzaj pojazdu również mają wpływ na właściwy wybór opony. Można wybierać spośród wszystkich możliwych wariantów, takich jak naczepy, ciągniki siodłowe, ciężarówki bez przyczep oraz autobusy poruszające się w ruchu regionalnym. Wprowadzenie wszystkich wymaganych danych zajmuje  kilka sekund, a wyniki otrzymujemy natychmiast. Użytkownicy  widzą, w jaki sposób zmiany pojedynczych cech - jak na przykład profilu użytkowania - wpływają na zalecane opony. To sprawia, że Continental jest jedynym producentem opon oferującym proste narzędzie dostarczające zalecenia odnośnie do opon w oparciu o istotne czynniki..

Nowa wyszukiwarka ContiTireFinder wyznacza nowy początek w serii elektronicznych narzędzi pomocniczych Continental - znanych, jako eTools. Po uzyskaniu zaleceń dotyczących opon, klientowi dostarczane będą także informacje o produkcie w postaci przestrzennego widoku prezentującego technologię opon, a następnie wyliczenie odpowiednich potencjalnych oszczędności z kalkulatora ContiCostCalculator.

Źródło: Continental Opony Polska


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL