Seat Altea XL – więcej niż rodzinny van

Seat Altea XL – więcej niż rodzinny van

SEAT Altea XL to remedium na nudę, która niestety zadomowiła się w segmencie dużych rodzinnych samochodów. Nie tracąc nic z wygody i bezpieczeństwa, potrafi zaskoczyć swoją zadziornością.

Van SEAT-a szczególnie zainteresuje wszystkich, którzy nie przepadają za familijną klasyką. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od swoich odpowiedników z innych stajni. Masywny tył, spore wnętrze i bogate wyposażenie to jednak tylko pozory. Diabeł, jak zawsze, tkwi w szczegółach, bo przy bliższym poznaniu Altea XL pokazuje zupełnie inne oblicze. Ospały, rodzinny samochód potrafi wtedy zmienić się w prawdziwego drapieżnika, choć jego pasażerowie wcale nie muszą tego odczuć.

Sportowy van – to możliwe!
158 cm wysokości i masa prawie półtorej tony – z początku trudno uwierzyć, że Altea XL potrafi osiągać tak dobre wyniki. Wątpliwości znikają jednak, kiedy zajrzymy pod maskę, gdzie ukryty jest silnik o naprawdę sporej, jak na auto z segmentu K, mocy. 140 KM potrafi tę niepozorną maszynę rozpędzić aż do 210 km/h, z czego pierwszą setkę van może osiągnąć w niecałe dziesięć sekund. Potężny silnik w niczym na szczęście nie przeszkadza podczas rodzinnych wyjazdów. Konstruktorzy SEAT-a zadbali bowiem o dobre wyciszenie kabiny, więc kierowca i pasażerowie nie muszą przekrzykiwać pracującego motoru.

Jak przystało na familijne auto, SEAT-a Altea XL łatwo się prowadzi, a jego zawieszenie skutecznie niweluje wszelkie nierówności drogi. Pod względem przyczepności ten półtoratonowy van dorównuje zaś wielu samochodom kompaktowym. Pewnie pokonuje zakręty i nawet przy wysokich prędkościach nie przechyla się, dzięki czemu pasażerowie zawsze mogą cieszyć się pełnym komfortem – nawet, kiedy kierowca wykorzysta parametry auta i postanowi trochę poszaleć.

Komfort dla całej rodziny
Podróżowanie Alteą XL to jednak przyjemność nie tylko dla kierowcy. Wysokość kabiny gwarantuje komfort nawet dla osób o nieprzeciętnym wzroście, a na tylnej kanapie zmieści się trójka małych pasażerów. W bagażniku o pojemności 600 litrów bez trudu przewieziemy bagaże całej rodziny. Po złożeniu foteli, jego objętość możemy zwiększyć nawet trzykrotnie, zmieniając tego vana w małe auto dostawcze. Podróżowanie w ciasnocie? Ten problem nie dotyczy właścicieli SEAT-a Altea XL.

Rodziny z małymi dziećmi na pewno zainteresuje pakiet SEAT 4KIDS. Dla najmłodszych pasażerów konstruktorzy przygotowali szereg udogodnień, dzięki którym nie zmęczy ich żadna podróż. Auta z tej linii wyposażone są między innymi w ekran TFT, chroniące przed słońcem zasłony i liczne schowki, w których pomieścimy wszystkie zabawki naszych maluchów. Więcej informacji na temat stworzonej z myślą o dzieciach linii SEAT-a można znaleźć na stronie seat-auto.pl w odpowiedniej zakładce.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL