Prywatny samochód dla zawodowego kierowcy

Prywatny samochód dla zawodowego kierowcy

Ludzie wykonujący na co dzień niektóre zawody, zmuszeni są do pokonywania dużych ilości kilometrów. Mimo, że zdecydowaną większość dnia spędzają za kółkiem prywatnymi samochodami jeżdżą rzadko lub wcale.

Praca liczona w kilometrach
Wśród profesji o których mowa znajdziemy przedstawicieli handlowych i koordynatorów przemierzających każdego dnia inną część regionu za który są odpowiedzialni. Kuriery mimo dostarczania przesyłek zwykle w obrębie jednego miasta i pokonywania krótkich odcinków sumarycznie także mogą pochwalić się konkretnymi przebiegami. Dalej można wymienić osoby zajmujące się dowozem zaopatrzenia do sklepów czy dostawców jedzenia szczególnie w dużych miastach, którzy nierzadko muszą zmagać się z wszechobecnymi korkami w godzinach szczytu. Na szczycie piramidy osób zarabiających dzięki pokonywania dużych dystansów znajdują się bezsprzecznie kierowcy ciężarówek, na których trasy liczone w setkach i tysiącach kilometrów nie robią najmniejszego wrażenia.

Częściej w fotelu samochodu niż w domu
Specyfika pracy zawodowego kierowcy powoduje, że zdecydowanie więcej czasu spędza się w kabinie samochodu, niż na kanapie przez telewizorem w salonie własnego mieszkania. Podczas krótkich pobytów w domu kierowcy zwykle starają się nadrobić małżeńskie i rodzicielskie obowiązki, niechętnie zaglądając w tym czasie do garażu. Dlatego często prywatne samochody zawodowych kierowców przez długie okresy stoją nieużywane. Z tego względu warto zastanowić się czy kupno samochodu prywatnego w przypadku osób wykonujących taką pracę jest słusznym rozwiązaniem.

Samochód zawsze pod ręką
Zakup nowego samochodu poza przyjemnością wyjechania nim z salonu oraz gwarancją nie ma wielu innych atutów. Szybko traci na wartości szczególnie w pierwszych latach i jeżeli ma być użytkowany tylko sporadycznie. Z kolei używany samochód więżę się ze zwiększonym ryzykiem awarii nawet mimo pokonywania małych odległości. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę może być skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Jedną z godnych polecenia jest www.fleetcorp.pl Głównymi plusami tego rozwiązania jest brak kosztów związanych z normalną eksploatacją (wymiany płynów, oleju, przeglądy, ubezpieczenie). Decydując się na wypożyczenie samochodu otrzymujemy pojazd w wybranym przez nas segmencie i zapłacimy jedynie za czas kiedy będzie on do naszej dyspozycji. Mamy pewność, że będziemy podróżować autem zadbanym i sprawnym technicznie. Jeżeli rzadko jeździsz prywatnym samochodem lub z jakiś innych względów rozważasz wypożyczenie auta warto zapoznać się z ofertą firm świadczących takie usługi.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL