NaviExpert z ekranem HUD

NaviExpert z ekranem HUD

W najnowszej wersji aplikacji nawigacyjnej NaviExpert 9.3 został udostępniony nowy tryb wyświetlania wskazówek dojazdu do celu, który poprawia komfort podróżowania nocą.

Dzięki ekranowi HUD (Head-Up Display) najważniejsze informacje nawigacyjne za sprawą lustrzanego odbicia specjalnie przygotowanego ekranu prezentowane są bezpośrednio na przedniej szybie pojazdu.

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy OSRAM 40% respondentów przyznaje, że jazda nocą jest bardziej męcząca niż za dnia, a co piąty kierowca stara się unikać przemieszczania się samochodem po zmroku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, NaviExpert udostępnił bezpłatną opcję ekranu HUD, który dzięki odbiciu lustrzanemu prezentuje na przedniej szybie informacje o najbliższym manewrze, odległości do niego, a także obowiązujące na danym odcinku ograniczenie prędkości oraz aktualną prędkość pojazdu.

Początkowo ekrany HUD miały zastosowanie militarne prezentując informacje w samolotach bojowych. Dziś tego typu ekrany wykorzystywane są także przez producentów oprogramowania nawigacyjnego. - Dzięki ekranowi HUD kierowca podróżujący po zmroku z NaviExpert może korzystać z uproszczonego widoku nawigacji zawierającego wyłącznie najważniejsze informacje, które wyświetlane są na szybie samochodu. Dzięki zastosowaniu niemęczących oczu kolorów wskazówek dojazdu do celu, a także braku konieczności montażu telefonu lub tabletu na szybie, znacznie poprawia się komfort nocnej jazdymówi Katarzyna Przybylska z NaviExpert.

Aby włączyć HUD w NaviExpert wystarczy po wytyczeniu trasy na ekranie nawigacyjnym kliknąć sprzętowy przycisk opcji, a następnie wybrać ekran HUD spośród dostępnych kategorii. Każdorazowe dotknięcie ekranu z HUD-em obraca go o 90 stopni, co pozwala dopasować go do poprawnego wyświetlania informacji niezależnie od położenia urządzenia na desce rozdzielczej samochodu.

Najnowsza wersja NaviExpert z ekranem HUD jest dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników posiadających urządzenie z systemem operacyjnym Android w sklepie Google Play oraz za pośrednictwem strony getne.pl. Docelowo funkcja pojawi się także w aplikacji dostępnej na urządzeniach z systemem iOS oraz Windows Phone.


4trucks.pl / NaviExpert

Przeczytaj też:
Monitoring pracowników terenowych od NaviExpert

NaviExpert wprowadza na rynek nową usługę dla rynku B2B – NaviExpert Monitoring, pozwalającą na monitoring pracowników terenowych, optymalizację ich czasu pracy, a w efekcie także kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Rysiek uzyskał 100 tys. pobrań

9 miesięcy od premiery darmowy ostrzegacz od NaviExpert uzyskał 100 tys. pobrań z aplikacji Google Play. Jego użytkownicy każdego dnia okrążają z nim kulę ziemską, pokonując dystans równika - ponad 44 tys. km! NaviExpert z prezentacją tras alternatywnych

Wraz z najnowszą aktualizacją popularnej nawigacji na telefony i tablety - NaviExpert 9.1, w androidowej wersji aplikacji pojawiła się długo wyczekiwana funkcja wizualizacji przebiegu tras alternatywnych na mapie. TomTom najlepszy w omijaniu korków

Redakcja tygodnika "Auto Świat" przetestowała popularne nawigacje pod kątem omijania korków. Zwycięzcą został TomTom, który najlepiej poradził sobie z miejskimi zatorami. Antyradar - legalny?

Kierowcy znają różne sposoby na to, aby uniknąć mandatu. Badania NaviExpert

navi_600        nawigacja600

Wszyscy kierowcy stojący codziennie w korkach doskonale wiedzą, jak uciążliwy jest to problem. Często jednak  decydują się na te same trasy, lub poruszają się wyłącznie głównymi arteriami, tak naprawdę nie zdając sobie sprawy, że mogliby dotrzeć do celu znacznie sprawniej. Firma NaviExpert udowodniła tę tezę w badaniach wykonanych w oparciu o technologię Community Traffic Online.

Badanie NaviExpert - wyniki

NaviExpert, producent nawigacji mobilnej, przeprowadził w pierwszych dziesięciu dniach września badanie natężenia ruchu drogowego w centrach największych polskich miast. Z analizy wynika, że początek roku szkolnego oraz remonty i inwestycje znacząco utrudniają poruszanie się kierowcom szczególnie w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. Zaskakująco dobrze wypada na ich tle Wrocław.

Do 2 mln POI w nawigacji NaviExpert

Tel_2_600

Spółka pkt.pl nawiązała współpracę z firmą NaviExpert. Dzięki temu, użytkownicy popularniej nawigacji mobilnej otrzymają docelowo dostęp do danych kontaktowych  i lokalizacyjnych ponad 2 mln punktów POI. Wśród nich znajdą się m.in. punkty usługowe, placówki gastronomiczne i kulturalne oraz instytucje publiczne z bazy pkt.pl. 

NaviExpert najlepszą nawigacją na Androida

NE_komunikacja_4T

NaviExpert zdobył pierwsze miejsce i blisko 40 proc. głosów w plebiscycie na najlepszą nawigację, przeprowadzonym przez Android.com.pl - największy polski serwis skupiający użytkowników mobilnych urządzeń w systemie Android.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL