Poprawa bezpieczeństwa na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach

Poprawa bezpieczeństwa na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach

Na drodze krajowej nr 1 od skrzyżowania z ulicą Lipowską do południowej granicy gminy Czechowice-Dziedzice, pojawi się nowa nawierzchnia oraz sygnalizacja świetlna - to elementy kolejnego etapu poprawy bezpieczeństwa ruchu na tej trasie.

Wartość prac do wykonania w ramach tego etapu to 12 mln zł.

W związku z planowanymi pracami, zamknięty został 1-kilometrowy odcinek lewej jezdni DK-1 w kierunku Częstochowy, a ruch odbywa się po wyremontowanej już jezdni prawej w kierunku Cieszyna. Planowane zakończenie robót wraz z przywróceniem docelowej organizacji ruchu planowane jest na II kwartał 2015 roku.

Efektem prac ma być likwidacja niebezpiecznych przejazdów poprzecznych przez dwujezdniową drogę krajową nr 1 na skrzyżowaniach z ulicą Lipowską i Świerkowicką w Czechowicach-Dziedzicach. Bezpieczna obsługa ruchu zostanie zapewniona poprzez przebudowę geometrii obu skrzyżowań i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ze wspomnianymi ulicami.

Zadanie zakłada całkowitą wymianę nawierzchni jezdni na 1,042-kilometrowym odcinku oraz przebudowę dwóch skrzyżowań. W zakres prac wchodzi wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni, pasów włączenia i wyłączenia na skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Lipowską i Świerkowicką, wykonanie na nim sygnalizacji świetlnej a także powstanie przejść dla pieszych.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL