Goodyear rozszerza ofertę opon KMAX i FUELMAX

Goodyear rozszerza ofertę opon KMAX i FUELMAX

Goodyear zdecydował się na kolejne wzbogacenie linii opon do pojazdów ciężarowych FUELMAX i KMAX.

Ostatnie nowości to trzy rozmiary w serii efektywnych paliwo opon FUELMAX i długodystansowych opon KMAX. Oprócz nowych produktów, Goodyear wprowadza na rynek także odpowiadające im wysokiej jakości opony bieżnikowane na gorąco TreadMax KMAX i TreadMax FUELMAX na oś napędową.

Do asortymentu linii KMAX dołączają opony KMAX S na oś kierowaną w rozmiarze 295/60R22.5 oraz KMAX D na oś napędową w rozmiarze 295/60R22.5. Nowe rozmiary to większy wybór dla flot, chcących korzystać z oferty opon KMAX, które zapewniają długie przebiegi, ograniczając zarazem koszty operacyjne. Poszerzona została także linia efektywnych paliwo opon FUELMAX - w ofercie pojawił się model FUELMAX D w rozmiarze 295/60R22.5 na oś napędową. Warto przypomnieć, że FUELMAX to specjalna linia opon Goodyear o obniżonym oporze toczeni, co zmniejsza zużycie paliwa.

Oprócz nowych opon, Goodyear wprowadza jednocześnie wysokiej jakości wersje bieżnikowane na gorąco TreadMax. Produkty TreadMax powstają w procesie bieżnikowania na gorąco, z zastosowaniem podobnych materiałów i identycznych wzorów bieżnika co w odpowiadających im oponach nowych. Zapewnia to zachowanie parametrów na poziomie zbliżonym do tych nowej opony. Wprowadzenie opon TreadMax FUELMAX D i TreadMax KMAX D 295/60R22.5 daje operatorom flot możliwość wyboru najnowszych karkasów Goodyeara i skorzystania z ich zalet.

Nowe opony FUELMAX D, KMAX S i KMAX D w rozmiarze 295/60R22.5 są dostępne od marca 2015 r.

FUELMAX to linia najbardziej efektywnych paliwowo opon Goodyear
Asortyment FUELMAX obejmuje opony FUELMAX S na oś kierowaną, FUELMAX D na oś napędową i FUELMAX T na osie naczep. Najważniejszą zaletą tych opon jest niski opór toczenia, bez kompromisu jeśli chodzi o inne ważne osiągi, takie jak żywotność czy hamowanie na mokrej nawierzchni. Opona na oś napędową FUELMAX D spełnia ponadto wymogi oznaczenia M+S i 3PMSF, co oznacza, że rzeczywiście jest oponą wielosezonową. Opony FUELMAX osiągają również najwyższe noty w testach porównujących opór toczenia z oponami najważniejszych konkurentów. W testach tych ciesząca się międzynarodową renomą organizacja badawcza TÜV SÜD Automotive GmbH porównała opór toczenia opon na oś kierowaną i napędową z linii FUELMAX z podobnymi oponami trzech najważniejszych konkurentów. W oparciu o wyniki badania oporu toczenia, Goodyear obliczył, że - w porównaniu z najlepszym testowanym konkurentem – opony Goodyear FUELMAX S i D współpracujące z wydajnymi paliwowo oponami dla naczep Goodyear Marathon LHT II mogą zaoszczędzić typowej flocie około 1200 euro na kosztach paliwa rocznie (na każdy pojazd), a nawet 1950 euro w porównaniu ze średnią.

KMAX to specjalna linia opon Goodyear o udoskonalonej żywotności, zaprojektowana by oferować dłuższe przebiegi i dobrą całoroczną trakcję bez kompromisu jeśli chodzi o inne ważne osiągi, takie jak przyczepność na mokrej nawierzchni czy opór toczenia. W skład tej linii wchodzą opony KMAX S na oś kierowaną, KMAX D na oś napędową oraz KMAX T na osie naczepy. Opony KMAX D z oznaczeniami M+S i 3PMSF są oponami całorocznymi, spełniającymi wymagania stawiane oponom zimowym.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Przeczytaj też:
Bilety dla kierowców przekraczających granicę Polski w Korczowej

Wprowadzenie biletów ma na celu wyeliminowanie kolejki ciężarówek wzdłuż drogi czekających na odprawę.

Szkolenia w Inter Cars samochody ciężarowe 

 W październiku Inter Cars kontynuuje szkolenia ShowTruck dla specjalistów od rynku ciężarowego.

Valeo na IAA 2018

Firma Valeo zaprezentowała najnowsze osiągnięcia dedykowane branży transportowej. Skupiają się one w trzech obszarach: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Odblaski w ciężarówkach

Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M.

Hybrydowa Scania - odkrywamy jej tajemnice

Podczas targów IAA w Hanowerze na stoisku Scania zaprezentowana zostanie hybryda plug-in (PHEV), stworzona na bazie pojazdu nowej generacji.

Konkurs Valeo

Niedawno, na łamach naszego portalu, publikowaliśmy artykuł dotyczący wymiany sprzęgła w pojeździe ciężarowym.

UE: przepisy dotyczące wymiarów i obciążeń pojazdów

Komisja Europejska wzywa Polskę, Niemcy i Słowenię do pełnego wdrożenia do ustawodawstwa krajowego przepisów UE w sprawie maksymalnych obciążeń i wymiarów określonych pojazdów drogowych.

Czy będzie można zdalnie wyłączyć ciężarówkę?

Brytyjscy naukowcy pracują nad takim rozwiązaniem. Pojazdy ciężarowe w Polsce są przeciążone

Czy lekarstwem okaże się system ważenia pojazdów w ruchu?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL