Świąteczna ciężarówka MAN w trasie

Świąteczna ciężarówka MAN

Z rozmachem udekorowane i świątecznie oświetlone ciągniki siodłowe MAN wyruszą w podróż po Niemczech, a także Austrii i Polsce.

 

Ciężarówki przybędą do zakładów produkcyjnych MAN w Plauen, Salzgitter, Starachowicach, Krakowie, Poznaniu i Steyrze. Świąteczne ciężarówki MAN odwiedzą przedszkola, szpitale dziecięce oraz inne instytucje pomocy, przywożąc dzieciom drobne podarunki - czekoladki w kształcie pojazdów ciężarowych oraz pluszowe renifery - przytulanki. Zatrzymają się one także w kilku oddziałach firmy MAN i u partnerów biznesowych oraz na niektórych jarmarkach bożonarodzeniowych.

Praktykanci z MAN Truck & Bus AG w Monachium zamienili dwa ciągniki siodłowe MAN TGX 18.540 4x2H w kolorze Nightfire Red Metallic w prawdziwe świąteczne pojazdy. Dzięki silnikom o mocy 540 KM i innowacyjnemu załączanemu napędowi hydraulicznemu osi przedniej MAN HydroDrive® samochody MAN bezpiecznie i punktualnie dotrą do celu nawet przy trudnych warunkach pogodowych i drogowych, aby sprawić dzieciom radość. Na każdym z ciągników siodłowych oraz na przyczepach zamocowano 200 m węży oświetleniowych, odpornych na warunki atmosferyczne i mycie w myjniach samochodowych. Kratkę wlotu powietrza do chłodnicy podkreśla ramka z kilkuset diod. Z przyczepy wszystkich pozdrawiać będą renifery, życząc wszystkim Wesołych Świąt w sześciu językach.

Od 23 listopada 2011 trasa obu świątecznych ciężarówek MAN będzie opisywana na blogu. Na stronie www.weihnachtstruck.com będzie można znaleźć kalendarz trasy oraz liczne zdjęcia i filmiki z wizyt ciężarówek u dzieci i na jarmarkach bożonarodzeniowych. Świąteczna ciężarówka jest dostępna jako model w skali 1:87 i w skali 1:50. Modele można zakupić w sklepie MAN na stronie www.mantruckandbus.com, a także w centrach Truck & Bus. Jeden euro z każdego sprzedanego modelu świątecznego przekazany zostanie na rzecz Wiosek Dziecięcych SOS.

Pomoc kierowcom znajdującym się w trudnej sytuacji niesie także ciężarówka świąteczna przygotowana przez klub kierowców MAN Trucker’s World Klub kierowców chce pomóc tym, którzy są w potrzebie. O wielu nieszczęściach nikt nigdy się nie dowie, ponieważ dotknięte nimi osoby nie wyjawią swojej sytuacji. Przyczynami trudności mogą być ciężkie wypadki, choroba albo niezdolność do dalszej pracy. Klub kierowców MAN zaprasza wszystkich, którzy sami potrzebują pomocy lub znają kogoś, kto pilnie potrzebuje wsparcia finansowego, do odwiedzenia świątecznej ciężarówki. Kontakt w sprawie funduszy pomocowych oferuje poza tym strona internetowa www.fahrerhelfenfahrern.de.

Źródło: MAN Truck & Bus AG

Przeczytaj też:
Alexander Vlaskamp nowym szefem MAN Truck & Bus SE

Rada Nadzorcza TRATON SE powołała do Zarządu Aleksandra Vlaskampa. Przejmuje on stanowisko po Andreasie Tostmann'ie, który był prezesem Zarządu MAN Truck & Bus SE.

Kolekcja zabytkowych ciężarówek Mercedres-Benz opuszcza Stuttgart

Podział Daimlera na dwie niezależne firmy skutkuje przeniesieniem zabytkowych ciężarówek do Wörth.

 

MAN TGX Individual Lion S - prawdziwy lew w owczej skórze

Uważni od razu dostrzegą czerwone akcenty podkreślające sportowy charakter. Jednak w transporcie nie chodzi o sport, a tym bardziej wyścigi czy coś w tym rodzaju. Model Individual Lion S to przede wszystkim usługa, którą oferuje MAN Truck & Bus najbardziej wymagającym klientom.

 

Mercedes-Benz Actros 2563 L z limitowanej serii Edition 2 dla firmy SL Express

Actros Edition 2 został wyposażony w zasadzie we wszystko, co może zaoferować Mercedes-Benz Trucks dla pojazdu ciężarowego. To już drugi pojazd z puli 400 wyprodukowanych przez fabrykę egzemplarzy Edition 2, który odebrał wieloletni klient dealera Mercedes-Benz - EWT Automotive w Ołtarzewie.

DAF modele: XF, XG i XG+ z tytułem International Truck of the Year 2022

Podczas uroczystej kolacji na targach motoryzacyjnych Solutrans 2021 w Lyonie ogłoszono zwycięzcę prestiżowego konkursu International Truck of the Year 2022.

Kto otrzyma Truck of the Year 2022?

Jury International Truck of The Year, ogłosi dziś zwycięzcę tegorocznego konkursu Międzynarodowa Ciężarówka Roku 2022.

Mercedes-Benz Actros ma już 25 lat

W Actrosie swoją premierę miały liczne techniczne kamienie milowe, takie jak pierwszy system wspomagania hamowania awaryjnego, który reaguje niezależnie na przeszkody, asystent martwego pola czy system wspomagania jazdy półautomatycznej (poziom 2). A na początku października 2021 r. rozpoczęto seryjną produkcję nowego eActrosa z w pełni elektrycznym napędem do ciężkiego transportu dystrybucyjnego.

Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks

Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.

Lipiński Transport odbiera kolejne nowe IVECO S-WAY LNG

IVECO Poland przekazało firmie Lipiński Transport-Spedycja 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje