Kamera w samochodzie gwarancją wypłaty odszkodowania

Kamera w samochodzie gwarancją wypłaty odszkodowania

Od dłuższego czasu na rynku trwa prawdziwy bum na kamery samochodowe. Kierowcy są zgodni, rejestracja filmowa do dla nich gwarancja bezpieczeństwa. Nagrania takie stanowią często istotny dowód w kolizjach drogowych.

Popularność jaką cieszą się rejestratory wideo można porównać do tej, jaką niegdyś cieszyły się CB radia. Coraz częściej na przedniej szybie samochodu nie widnieje już GPS, a właśnie samochodowa kamerka. O zainteresowaniu jakim cieszą się rejestratory wideo świadczyć może chociażby olbrzymia liczba filmików zamieszczanych w internecie które obrazują często bardzo niebezpieczne zdarzenia mające miejsce na drogach. Kamery samochodowe nie służą jedynie do rejestrowania zabawnych lub niebezpiecznych zdarzeń, mogą także okazać się nieocenioną pomocą gdy sami staniemy się uczestnikami niebezpiecznego zdarzenia.

Moda na ten sprzęt do Polski trafiła ze Wschodu. W krajach takich jak Ukraina i Rosja służyły one do rejestrowania kierowców którzy uciekali z miejsca wypadku gdyż nie mieli wykupionego ubezpieczenia. Taki film to często jedyna możliwość dotarcia do sprawcy wypadku. Problemy z bezpieczeństwem na polskich drogach nie są żadną tajemnicą. Co chwila media donoszą o kolizjach, które spowodowane są niebezpieczną jazdą i złym stanem nawierzchni drogowych.

Rejestrator wideo to także sprzęt który pomóc może w uzyskaniu odszkodowania. Na forach internetowych często można spotkać się z osobami które są niezadowolone z usług ubezpieczyciela, szczególnie gdy chodzi o wypłacanie odszkodowania. Problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy pojawia się problem z ustaleniem sprawcy wypadku oraz stwierdzeniem kto był winny kolizji. Dzięki nagraniu można jednoznacznie stwierdzić w jakich okolicznościach doszło do zderzenia i kto jest winny wypadkowi. Pozwoli to także znacznie szybciej uzyskać odszkodowanie, a na problem zwlekania ubezpieczycieli z jego wypłaceniem narzeka wielu posiadaczy czterech kółek. Sprzęt wideo przydaje się również w czasie kontroli drogowych. Wielu kierowców poddaje pod wątpliwość celowość zatrzymania ich do kontroli przez policję.

Posiadacze rejestratorów wideo którzy uważają, że zostali zatrzymani niesłusznie dzięki nagraniu znacznie szybciej mogą oczyścić się z zarzutów. Dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na kamery w samochodzie ich dostępność jest znacznie łatwiejsza, a obsługa takiego sprzętu jest banalnie prosta. Specjaliści z fleetscompare.com twierdzą, że rejestratory wideo już w niedługim czasie staną się podstawą wyposażenia samochodów.

Sprzęt wideo zamontowany w samochodzie daje duży komfort psychiczny. Dzięki niemu nie ma obawy, że w czasie przykrego zdarzenia będziemy musieli składać godzinne wyjaśnienia. Jeden film będzie wstanie całkowicie wyeliminować niemalże wszystkie problemy z jakimi do tej pory zmagają się osoby poszkodowane w kolizjach drogowych. Chociaż żadna technologia nie zagwarantuje nam stu procentowego bezpieczeństwa, to jednak najnowsze rozwiązania mogą okazać się niezwykle pomocne gdy już do niebezpiecznej sytuacji dojdzie. A materiał wideo z kamery samochodowej możne być pierwszym krokiem do tego by czuć się na drodze pewniej. Więcej informacji w tym temacie można znaleźć na stronie fleetscompare.com.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL