Podsumowanie wydarzeń w Volvo Group Trucks Sales

Podsumowanie wydarzeń w Volvo Group Trucks Sales

Rok 2014 dla Volvo Group Trucks Poland Sales był niezwykle pracowity. Po przejęciu Renault Trucks przyszedł czas na opracowanie jednolitej strategii aftersales dla obu marek.

Powstało szereg serwisów dwubrandowych, które obecnie są dedykowane do obsługi pojazdów Volvo Trucks i Renault Trucks. Działania te pozwoliły nie tylko obniżyć koszty funkcjonowania organizacji lecz, co ważne, uzupełnić siatkę sieci serwisowej w Polsce.

Malgorzata KulisMałgorzata Kulis, Vice President Volvo Group Trucks Sales, Europe Central East North
­ - W wyniku przeprowadzonych zmian liczba autoryzowanych serwisów, a tym samym ich dostępność dla klientów zwiększyła się.
Aktualnie sieć serwisowa Volvo Group Trucks Sales Poland liczy 44 autoryzowane punkty serwisowe, z czego 32 są dostępne dla klientów Volvo oraz 31 dla klientów Renault Trucks. Chcemy być jak najbliżej branży transportowej i razem z nią się rozwijać. Jesteśmy nie tylko przodującą marką premium, ale także oferujemy produkty innowacyjne.
 
Rok 2014 to rok jubileuszu 20-lecia Volvo Trucks, Renault Trucks i VFS Usługi Finansowe w Polsce. Uroczysta galą pod hasłem: pod hasłem 20 LAT RAZEM Volvo podziękowało klientom za wspólnie minione 20 lat.

Ogromnym zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się specjalnie z tej okazji przygotowane, limitowane edycje samochodów ciężarowych Volvo FH i Renault Trucks T. Volvo Trucks – lider w branży samochodów ciężarowych, w roku 2014 pokazało szereg nowości technologicznych, z których najbardziej spektakularną jest nowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch. Pierwsze tego typu rozwiązanie do samochodów ciężarowych wprowadza płynność i komfort jazdy na zupełnie nowy poziom, a także wpływa pozytywnie na czas przejazdu i tym samym ekonomikę transportu. Rozwiązanie to wywołało entuzjastyczne reakcje wśród klientów i dziennikarzy branżowych.
 
Działania Volvo Trucks w zakresie promocji ekonomiki paliwowej zaowocowały kolejną edycją Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks, mającego na celu podkreślenie ogromnej roli kierowcy w kształtowaniu ekonomiki paliwowej i podnoszeniu świadomości w zakresie oszczędnej jazdy. Konkurs, organizowany już po raz czwarty, był częścią programu promocji nowego Volvo FH z silnikami spełniającymi normę emisji spalin EURO 6. Mistrzem Polski po raz drugi został Paweł Ozimek z firmy EPO-Trans Logistic S.A. osiągając w przejeździe finałowym wynik spalania 19,85 l/100 km, w czasie 20 min 35 sek. i tym samym potwierdzając oszczędność naszych samochodów ciężarowych z nowymi silnikami.

We wrześniu ruszyła kampania sprzedażowa edycji specjalnej samochodów ciężarowych Volvo FH i Volvo FH16 - Volvo Ocean Race. Regaty Volvo Ocean Race, najbardziej wymagający wyścig morski na świecie, już po raz 12. promuje główne wartości Grupy Volvo: jakość, bezpieczeństwo i troskę o środowisko naturalne. Jest naturalną platformą do wzmacniania marki i pokazania publiczności roli Grupy Volvo w kształtowaniu świata. Poprzez zakup pojazdów z serii limitowanej klienci stają się nie tylko posiadaczami niezawodnych i ekonomicznych samochodów ciężarowych najwyższej klasy, ale również członkami unikatowego Globetrotter Club, a także częścią światowej inicjatywy Volvo Ocean Race.

PawelWeclowskiPaweł Węcłowski, Dyrektor Sprzedaży Volvo Trucks Poland
- W tym roku ruszamy z nową kampanią sprzedażową. Chcemy pomóc naszym klientom osiagnąć jeszcze lepsze wyniki spalania. Kampania Volvo Trucks Fuel Concept promuje kompleksowe rozwiązania transportowe oraz szkolenia kierowców. Stawiamy na Coaching, czyli doskonalenia techniki jazdy.

 

Rok 2014 w Renault Trucks Poland
Dla Renault Trucks miniony rok upłynął pod hasłem promocji całkowicie nowej gamy z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 6. Ogromne zainteresowanie nową gamą ze strony klientów ma swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Renault Trucks T zostało również dostrzeżone przez media: międzynarodowe jury przyznało nowemu modelowi tytuł International Truck of the Year 2015. W promocję nowej gamy wpisała się szósta już edycja konkursu Optifuel Challenge, który potwierdził znakomitą ekonomikę tych doskonałych narzędzi przynoszących zysk firmom transportowym. Eliminacje miały miejsce w 10 lokalizacjach i zgromadziły 450 kierowców reprezentujących 359 przedsiębiorstw. W tym konkursie liczyła się efektywność przejazdu: zwyciężał najlepszy wynik zużycia paliwa w stosunku do czasu przejazdu. Mistrzem Polski Optifuel Challenge 2014 został Paweł Bucior z firmy Styropianex. Najniższe spalanie w polskim finale - 21,4 l/100 km - osiągnął Mateusz Skrzypek z firmy Sped Partner Sp. z o.o.

W roku 2014 minęło także 120 lat od kiedy Marius Berliet pokazał światu swój pierwszy samochód ciężarowy, co dało początek marce Renault Trucks. Jubileusz ten w Polsce uczczono edycją specjalną Renault Trucks T pod hasłem Tradycja i nowoczesność od 1894.
Rynek pojazdów ciężarowych o DMC>16t osiągnął na koniec roku 2014 poziom 15 356 zarejestrowanych pojazdów. Volvo Trucks zakończyło rok na trzecim miejscu w rankingu z udziałem 17,1% (2632 szt). Udział marki zwiększył się w stosunku do roku poprzedniego o 0,9%, pomimo panującej na rynku tendencji spadkowej. Renault Trucks zwiększyło swój udział w sprzedażowym torcie do 6,0% (928 szt) i wykazuje stabilną tendencję wzrostową. Miłym akcentem było również wręczenie 10 000. ciężarówki Renault Trucks T dla polskiego klienta.

Marek ZawistowskiMarek Zawistowski, Dyrektor Sprzedaży Renault Trucks Poland
- Renault Trucks utrzymuje stabilną pozycję na polskim rynku. Dzięki naszemu znakomitemu produktowi jakim jest Renault Trucks T jesteśmy silną marką, której samochody potrafią udowodnić niskie koszty eksploatacji.

Volvo Group Trucks Sales Poland konsekwentnie promuje usługi i produkty dodatkowe. Firma prowadzi aktywną sprzedaż kontraktów serwisowych. 42,5% nowych samochodów ciężarowych Volvo sprzedanych w 2014 roku zostało objętych tym rozwiązaniem, a Nowe Złote Kontrakty Serwisowe Volvo, zawierające Zapewnienie 100% dyspozycyjności, stanowią 35% ogólnej liczby. Podobnie Renault Trucks: kontrakty serwisowe Excellence to 75% ogólnej liczby zawartych umów. Nie słabnącym zainteresowaniem cieszą się systemy zarządzania flotą, w tym kontroli zużycia paliwa - Dynafleet i Optifleet.

EwaJeEwa Jezierska, Dyrektor Sprzedaży VFS Usługi Finansowe Polska
- W naszej ofercie znajdują się wszystkie dostępne na rynku usługi finansowania pojazdów: leasing operacyjny, kapitałowy, wynajem długoterminowy, sprzedaż ratalna oraz pożyczka. Warto zaznaczyć, że każda z form finansowania może zawierać tzw. usługi dodatkowe m.in. kontrakty serwisowe i ubezpieczenia pojazdów.
 
Bardzo dobra współpraca z VFS Usługi Finansowe Polska powoduje, że niemal co drugi samochód ciężarowy Volvo i Renault Trucks pojawia się na polskich drogach poprzez finansowanie VFS.Firma odnotowuje wzrost świadomości kosztów wśród klientów i tym samym zainteresowania całkowitym kosztem posiadania pojazdu (TCO). Coraz bardziej popularny staje się najem długoterminowy. 45% - o tyle wzrosła liczba tego typu umów w stosunku do roku 2013 średnio dla obu marek.

Przeczytaj też:
Volvo Trucks z nowymi silnikami do modeli ciężarówek FH FM i FMX

Volvo Trucks zaprezentowało zmodernizowane silniki wysokoprężne D11 i D13 do samochodów ciężarowych Volvo FH, FM i FMX.

Ile za wysoka ile za szeroka? Jakie mają być wymiary zestawu ciężarowego?

Zwykle bywa jednak tak, że policja, gdy zatrzyma ciężarówkę do kontroli, potrafi coś znaleźć. W tych dwóch przypadkach nie chodziło o wiele.

25 elektrycznych ciężarówek Volvo będzie dostępnych w wynajmie

Niemiecka firma zajmująca się wynajmem pojazdów użytkowych będzie oferować swoim klientom 25 w pełni elektrycznych pojazdów Volvo FL Electric.

Pierwsze nowe Volvo FM LNG trafiły do polskiej firmy

Firma Bisek Asfalt zakupiła dwie nowe ciężarówki Volvo FM zasilane gazem ziemnym LNG. jest zapowiedź poszerzenia floty o więcej tego typu samochodów.

Złote Volvo FH zamówiła jedna z firm transportowych

Z okazji 50 lecia działalności firma zafundowała sobie wyjątkowy prezent - złote Volvo FH.

6 autonomicznych ciężarówek Volvo rozpocznie pracę w kopalni

Autonomiczne ciężarówki Volvo FH będą pracować w kopalni odkrywkowej przy transporcie wapienia.

Nowe normy emisji CO2 dla samochodów ciężarowych

Parlament Europejski przegłosował nowe normy emisji spalin dla ciężarówek.

Ciężarówki Renault T w firmie Budmat Transport Ciężarówka Volvo F89 z niesamowitą historią

Emerytowany kierowca Mike ma 70 lat. Jego Volvo F89 od ponad 18 lat służy mu do transportu dwóch zabytkowych łodzi. Zestaw jeździ po całej Europie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL