Kolejne rozszerzenie systemu viaTOLL pod koniec czerwca 2015 roku

Kolejne rozszerzenie systemu viaTOLL pod koniec czerwca 2015 roku

Aktualnie system viaTOLL obejmuje 2917 km dróg krajowych, ekspresowych i autostrad. W dniu 30 czerwca tego roku dołączy do niego kolejne 251 km tras.

Rada Ministrów przygotowała już rozporządzenie w tej sprawie, trwają też uzgodnienia publiczne dotyczące dokumentu.

W 2014 r. miały miejsce dwa rozszerzenia systemu. Pierwsze, z 1 września 2014 r., dodało do systemu 206 km dróg. Kolejne odbyło się miesiąc później i wówczas system viaTOLL objął kolejne 58 km dróg szybkiego ruchu.

Teraz system poszerzy się o kolejne 251 km dróg, w tym około 35 km autostrad oraz około 216 km dróg ekspresowych. Opłaty pojawią się między innymi na 35-kilometrowym odcinku autostrady A4 łączącym Tarnów i Dębicę.

Drogi ekspresowe, które zostaną włączone do systemu to: S3 Gorzów Wielkopolski - Skwierzyna, S5 Rydzyna - Korzeńsko, S8 Wieluń Łask i Jeżewo - Choroszcz, S11 Poznań Północ - Poznań Tarnowo Podgórne, S17 Jastków - Kalinówka, S61 Raczki - Suwałki Południe oraz S69 Bielsko-Biała Komorowice - Bielsko-Biała Mikuszowice.

Objęcie tych tras systemem viaTOLL sprawi, że łączna długość sieci dróg krajowych objętych elektronicznym systemem poboru opłat wzrośnie do 3161 km, w tym 1073 km to autostrady, około 1277 km to drogi ekspresowe, a około 812 km drogi krajowe innych klas.

W 2014 r. naliczone opłaty miały wartość 1,42 mld zł, a od początku działania systemu, czyli od lipca 2011 r., udało się zabrać ponad 3,9 mld zł z opłat.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Przeczytaj też:
S8 do Białegostoku już otwarta

Już od dziś (piątek) kierowcy pojadą pełną parą z Warszawy do Białegostoku.

Rosnące koszty konserwacji

Przewoźnicy zapłacą więcej za przejazd francuskimi autostradami

Kolejne drogi krajowe z nośnością 11,5 t od 2017 roku

W momencie wejścia zmian pojazdy o nośności 11,5 tony będą mogły poruszać się po 50 procentach dróg krajowych. Po 4 latach viaTOLL zarobił już ponad 4,7 mld zł

Z początkiem lipca minęły cztery lata od wprowadzenia na polskie drogi elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL i manualnego poboru opłat na państwowych autostradach płatnych. 251 km nowych dróg w systemie viaTOLL

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dniem 30 czerwca 2015 r. sieć dróg płatnych viaTOLL powiększy się o kolejne 251 km dróg. System opłat za przejazd autostradami do zmiany

Firma Kapsch będzie operatorem elektronicznego systemu poboru opłat do listopada 2018 roku. Gminy przestaną płacić za oświetlenie dróg ekspresowych

Projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne jest zdecydowanie krokiem w dobrą stronę. Karta karcie nierówna - jak wybrać najlepszą kartę paliwową?

Firmy, bez względu na wielkość floty oraz rodzaj i zasięg prowadzonej działalności, decydują się na korzystanie z kart paliwowych. System viaTOLL może obsłużyć znacznie więcej transakcji

System poboru opłat viaTOLL funkcjonuje aktualnie na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych, zarządzanych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL