MAN Truck & Bus Polska podsumowuje rok

MAN Truck & Bus Polska podsumowuje rok

Doroczna konferencja MAN Truck & Bus Polska po raz kolejny potwierdziła wysokie notowania marki na polskim rynku. Spółka zamknęła 2014 rok na pozycji wicelidera sprzedaży pojazdów ciężarowych w Polsce z liczbą 3171 dostarczonych samochodów.

Udział w rynku pojazdów ciężarowych wyniósł 18,2%. W segmencie autobusów spółka sprzedała 52 pojazdy, uzyskując 5,6% udziałów w rynku.

Piotr-Stanski

 

Piotr Stański, Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska: - Rok 2014 ponownie był rokiem ciągników siodłowych. Po "efekcie Euro 5"- wyjątkowo dynamicznym roku 2013, spodziewaliśmy się, iż rok 2014 będzie spokojniejszy. Okazało się jednak, że i w tym roku rynek był bardzo chłonny. Nasze drugie miejsce w rankingu sprzedaży to bardzo dobry wynik.

 

MAN Udzialy pow-6-t
Udziały rynkowe pojazdów ciężarowych pow. 6 t w Polsce

 

MAN 10-16t

Segment w którym MAN Truck & Bus Polska od lat jest liderem rynku stanowią pojazdy ciężarowe w przedziale 10,1-15,9 t DMC

Systematycznie rosła sprzedaż pojazdów MAN z kontraktami serwisowymi. Aktualnie co trzeci pojazd ciężarowy MAN sprzedawany jest z tą usługą. Sprzedaż pojazdów używanych od kilku lat utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. W roku 2014 wyniosła 704 pojazdy, odnotowując wzrost o 14 %.

W roku 2014 firma MAN Truck & Bus Polska wiele działań skierowała na promocję usług serwisowych. Przez minione 12 miesięcy oferowane były pakiety serwisowe w atrakcyjnych cenach jak również oryginalne części zamienne serii ecoline, oraz oferta "Dobre roczniki" skierowana do użytkowników starszych pojazdów ciężarowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Również w minionym roku, poza poszerzeniem oferty serwisowej, działania firmy MAN skierowane były na lepszy kontakt z klientami. W tym celu firma przygotowała skierowaną do użytkowników pojazdów ciężarowych MAN aplikację na smartfony. Aplikacja Serwis MAN Polska zawiera przydatne informacje dotyczące sieci handlowo-serwisowej MAN w Polsce, jak również aktualną ofertę na części zamienne oraz usługi serwisowe.

W roku 2014 MAN, już po raz trzeci z rzędu z w raporcie TÜV, został doceniony i nagrodzony jako producent najbardziej bezawaryjnych ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL