Jak wyliczyć całą składkę za ubezpieczenie OC i AC?

Jak wyliczyć całą składkę za ubezpieczenie OC i AC?

Jeżeli zamierzamy kupić polisę OC i AC, powinniśmy przede wszystkim szukać ofert u jednego ubezpieczyciela – tak będzie dużo taniej.

Poza tym możemy wtedy samodzielnie wyliczyć, ile dokładnie wyniesie nas ubezpieczenie OC i AC. Kalkulator wskaże w kilka sekund najtańszą składkę. Jeżeli chcemy podpisać nową umowę w zakresie ubezpieczenia komunikacyjnego, to należy się zastanowić czego dokładnie oczekujemy od polisy? Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, dokładnie przejrzyjmy oferty, obliczmy składki i przeczytajmy OWU, aby później nie mieć niespodzianek.

Cena ubezpieczenia dla każdego jest zupełnie inna
Przy wyborze polisy i towarzystwa ubezpieczeniowego nie powinniśmy sugerować się kwotami, które opłacane są przez innych, np. naszych znajomych. Jest to bowiem bardzo indywidualna sprawa. Składki zależą od czynników, które są nieporównywalne, jak np. nasz wiek, miejsce zameldowania, marka i model samochodu, przebieg i moc silnika oraz dotychczasowa historia ubezpieczenia.

Znajomy niech poleci rzetelną firmę
Jeżeli chcemy oprzeć nasz wybór na poleceniu znajomych, lepiej zdać się na opinie o samym towarzystwie ubezpieczeniowym – jaką przedstawiają jakość, jaki jest kontakt z klientem, pomoc w wyniku kolizji, szybkość, wywiązanie się z umowy, itd. Te informacje są jak najbardziej cenne, bo dzięki nim dowiemy się jak może wyglądać nasza współpraca z nowym ubezpieczycielem.

Oblicz składkę
Gdy już zdecydowałeś się, która firma ma najlepsze dla ciebie oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, wtedy powinieneś obliczyć swoją składkę za ubezpieczenie OC i AC. Kalkulator, który jest dostępny na każdej stronie internetowej ubezpieczyciela, po wpisaniu odpowiednich zmiennych, szybko wyliczy wysokość składki za polisy, które nas interesują. Takie obliczenia mogą nam zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych miesięcznie.

Ubezpieczenie OC i AC – kalkulator i nie tylko
Nie tylko za pomocą kalkulatora można poznać wstępne koszty ubezpieczenia komunikacyjnego samochodu. Inne sposoby są obecnie mniej popularne, jednak nadal warto o nich pamiętać.

Aby obliczyć składkę można:
w oddziale ubezpieczyciela – możemy poprosić o wykonanie symulacji pracownika firmy,

w punktach renomowanych pośredników ubezpieczycieli, tzw. multiagencjach – można poprosić o symulację pracownika multiagencji,

telefonicznie – można zadzwonić i poprosić o wykonanie symulacji pracownika infolinii.

Ważne jest, aby podać prawidłowe dane (czyli zgodne ze stanem faktycznym), dzięki temu kalkulacja będzie prawidłowa.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL