Nowa naczepa kurtynowa firmy TIMEX

Nowa naczepa kurtynowa firmy TIMEX

naczepa_mulda_-_600

TIMEX S.A., który jest Generalnym Importerem naczep Kässbohrer, wprowadził na polski rynek  kolejny produkt - naczepę kurtynową do przewozu kręgów, potocznie zwaną Coil Muldą.  Dołączyła ona do bardzo bogatej oferty tego producenta, która zawiera pojazdy umożliwiające transport każdego rodzaju ładunku.

Dzisiejszy rynek transportowy wymusza na przewoźnikach szybką możliwość dostosowania się do transportu różnych towarów. Uniwersalność w transporcie to bardzo pożądana cecha, dlatego klienci decydujący się na zakup naczepy z coil muldą, mają możliwość transportu zarówno towarów spaletyzowanych, a po otwarciu pokryw coili zyskują możliwość transportu kręgów, np. blachy stalowej.

W wykonaniu standardowym mają one 2.760 mm wysokości załadowczej a typ mega to 3.000 mm wysokości załadowczej. Dodatkowo, przy zastosowaniu dachu podnoszonego mamy możliwość uzyskania pośrednich wysokości – 2.810 / 2.860 mm w standardowych naczepach  oraz 2.900 / 2.950 mm w naczepach mega.  Ta wyjątkowa elastyczność  pozwala ograniczyć wysokość całkowitą zestawu przy ciężkich ładunkach stali,  a jednocześnie pozwala na  efektywne wykorzystanie naczep przy lekkich ładunkach, gdzie większą rolę odgrywa wysokość  przestrzeni ładunkowej. 

W przeciwieństwie do innych producentów, Kässbohrer zachował powyższe parametry wysokości załadunkowej bez skracania długości samej muldy. Oferowana przez  firmę  mulda ma  długość 8.600 mm,  zarówno w naczepach standardowych jak i typu mega.  Opcjonalnie  pokrywy coil muldy mogą zostać użebrowane profilami aluminiowymi, co zarówno wzmacnia całą konstrukcję pokryw, jak i wydłuża ich żywotność. W obrębie muldy znajdują się 4 pary kieszeni na słupy o przekroju 100x100 mm. Przy wykorzystaniu słupów zyskujemy kolejną możliwość zabezpieczenia przewożonych kręgów.

Naczepa, oprócz standardowych 13 par pierścieni w podłodze o wytrzymałości 2 ton, posiada 4 pary wzmacnianych pierścieni o wytrzymałości 4 ton. Dodatkowym atutem jest system mocowania ładunku K-Fix, dający możliwość jego zabezpieczenia w dowolnym miejscu, na całej długości naczepy (ramy). Naczepa Kässbohrer z coil muldą spełnia wymogi normy EN12642 XL, co potwierdzone jest stosownym certyfikatem. Jej podłoga wykonywana jest z wodoodpornej sklejki o wysokiej wytrzymałości. Każda kurtynowa naczepa Kässbohrer posiada również stalową blachę zabezpieczającą ścianę przednią, co pozwala ograniczyć zniszczenia powodowane przez wózki widłowe. Wszelkie dodatkowe informacje  na stronie internetowej www.kaessbohrer.com.pl.

Źródło: Timex i Kässbohrer

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL