Nowe Volvo FL z napędem 4x4

Nowe Volvo FL z napędem 4x4

Nowe Volvo FL jest obecnie dostępne także w wersji z napędem na cztery koła (4x4), odznaczającej się doskonałą zdolnością pokonywania śliskich, stromych i nierównych nawierzchni.

Doskonale sprawdza się jako pojazd specjalny, użytkowany zarówno w otoczeniu miejskim, jak i w bardziej wymagających warunkach, lub np. jako samochód serwisowy w kamieniołomie czy na terenie budowy.

Wykonuje swoje zadania w każdych warunkach drogowych
Ze swoimi kompaktowymi wymiarami, wysokim poziomem komfortu i dużym momentem obrotowym, Volvo FL idealnie wtapia się w intensywny ruch uliczny. Dzięki zaś napędowi na wszystkie koła i zwiększonemu prześwitowi jest równie skuteczne na asfalcie, jak i na wyboistych drogach żwirowych.

- Wielu naszych klientów jest w swojej pracy narażonych na częste zmiany warunków atmosferycznych i drogowych. Volvo FL z napędem na cztery koła charakteryzuje się uniwersalnością umożliwiającą mu wykonywanie zadań na wymagających nawierzchniach, które w przeciwnym razie wymagałyby wykorzystania odrębnego pojazdu - mówi Pernilla Sustovic, menedżer ds. segmentu transportu dystrybucyjnego w Volvo Trucks.

Obsługa serwisowa maszyn budowlanych
Volvo FL 4x4 poradzi sobie także w kopalni odkrywkowej bądź na placu budowy w zatłoczonym śródmieściu. A ponieważ jest dostępne w wariantach o dopuszczalnej masie całkowitej do 16 ton, ma nie tylko dużą ładowność, ale także może służyć jako platforma pod betonomieszarkę, podnośnik koszowy czy żuraw.

- Najbardziej zauważalną cechą nowego Volvo FL 4x4 jest wyżej posadowiona rama podwozia, a więc także większy prześwit: o nieco ponad 6 cm z przodu i 10 cm z tyłu, w porównaniu z wersją 4x2. Wyższe podwozie oznacza także większy kąt natarcia - 25 stopni - co ułatwia wyjazd z wykopów i głębokich kolein - dodaje Pernilla Sustovic.

Napęd na cztery koła z reduktorem
Volvo FL 4x4 posiada stały napęd na cztery koła. Jest wyposażone w dwubiegową skrzynkę rozdzielczą. Bieg wysoki (szosowy) jest wykorzystywany podczas jazdy w warunkach normalnych. Gdy warunki stają bardziej wymagające, wystarczy nacisnąć przycisk na desce rozdzielczej, by włączyć bieg niski (terenowy).

Przyłącze sprężonego powietrza
Pojazd może być wyposażony w dodatkowy punkt poboru sprężonego powietrza w podwoziu, umożliwiający pompowanie opon lub np. zasilanie urządzeń pneumatycznych.

Dostępne w całej Europie
Nowe Volvo FL 4x4 spełnia normę emisji spalin Euro 6 i będzie oferowane na wszystkich rynkach EMEA, na których ta norma obowiązuje.


4trucks.pl / Volvo Group Trucks Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL