Biłgoraj ma obwodnicę

Biłgoraj ma obwodnicę

Ponad 34 mln zł pochłonęła budowa obwodnicy Biłgoraju. Jednojezdniowa, dwupasmowa droga o długości 2,57 km połączyła drogi wojewódzkie nr 835 i 858. Trasa została oddana do użytku 12 grudnia.

Poza budową samej obwodnicy, inwestycja objęła między innymi przebudowę istniejącej sieci ulic znajdujących się w pobliżu obwodnicy oraz budowę mostu na rzece Biała Łada. Inwestycja pochłonęła około 34,2 mln zł, z czego prawie 26,4 mln zł to dofinansowanie unijne.

Dzięki nowej drodze ruch w mieście będzie bardziej płynny. m.in. poprzez wyprowadzenie z centrum samochodów kierujących się na wschód, ku Zamościowi i dalej do przejścia granicznego w Zosinie. - Poprawi się dostępność transportowa miasta i regionu, a w konsekwencji wzrośnie atrakcyjności gospodarcza tego obszaru. Skróceniu ulegnie czas przejazdu przez Biłgoraj - powiedziała podczas otwarcia Iwona Wendel, wiceminister infrastruktury i rozwoju.

Zakres rzeczowy projektu obejmował przebudowę alei Jana Pawła II docelowo w ciągu DW-835, klasy GP, przebudowę skrzyżowań z obwodnicą. W ramach zadania wybudowano i przebudowany most na rzekach Biała i Czarna Łada.

- Dotychczas w ramach współfinansowanych z Programu Rozwój Polski Wschodniej projektów, wybudowano lub przebudowano w makroregionie 152 km dróg. Powstało osiem obwodnic - poinformowała wiceminister.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL