Fiat Auto Poland wyróżniony

Fiat Auto Poland wyróżniony

1_Wrobel_Pawlowski_-_600

Program Fiat Autonomy to projekt, którym Fiat Auto Poland pomaga łamać bariery niepełnosprawnym kierowcom. To także najstarsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce. Praca FAP została doceniona przez redakcję magazynu Auto Świat i Fundację INTEGRACJA.

Redakcja Auto Świat w ramach plebiscytu Złota Kierownica 2010 wyróżniła Fiat Auto Poland za szczególne zasługi na rzecz niepełnosprawnych kierowców. Wyróżnienie przyznano w związku z projektem Kierowca bez barier, realizowanym we współpracy z Fundacją INTEGRACJA - nagrodę wręczył Pan Piotr Pawłowski, prezes Fundacji INTEGRACJA.

Od 1998 r. Fiat realizuje Program Autonomy, którego celem jest przywrócenie osobom niepełnosprawnym jednego z podstawowych praw ludzkich - prawa do samodzielnego poruszania się. Projekt dedykowany jest osobom o ograniczonej sprawności ruchu, ich rodzinom i opiekunom.  W ramach programu  Fiat oferuje specjalnie przystosowane modele: Panda, 500, Grande Punto, Punto Evo, Linea, Bravo, Sedici, Qubo i Doblo. Istnieje również możliwość adoptowania aut marki Alfa Romeo i Lancia oraz samochodów dostawczych Fiat Professional. W 2009 r. sprzedaż samochodów Grupy Fiat w programie Autonomy wyniosła 319 sztuk a w tym roku spodziewana jest sprzedaż na poziomie 390 sztuk samochodów. Sieć sprzedaży Fiat Autonomy liczy  17 wyspecjalizowanych w programie dealerów Fiat Auto Poland.

-Program Autonomy realizowany przez Fiat Auto Poland, to najstarsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce. FAP od wielu lat wspiera osoby niepełnosprawne w zakupie samochodu, narzędzia ułatwiającego przemieszczanie się. Pragnie być partnerem zapewniającym swobodę poruszania się osobom o czasowo lub stale ograniczonej sprawności fizycznej. Fiat opracowuje, projektuje i produkuje szeroką gamę samochodów odpowiadających potrzebom osób niepełnosprawnych. Wyróżnienie jakie otrzymaliśmy od fundacji INTERGRACJA jest dowodem na to, że nasza praca pomaga łamać bariery - przynajmniej te związane z przemieszczaniem się. - mówi Piotr Wróbel, Dyrektor Sprzedaży Specjalnej Fiat Auto Poland.

Fundacja INTEGRACJA jest profesjonalną, ogólnokrajową organizacją pozarządową, aktywnie działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów. Powstała ona  z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, twórcy magazynu o tej samej nazwie skierowanego do osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Jak wynika z danych fundacji  w Polsce żyje ponad 6 mln osób niepełnosprawnych, czyli prawie co ósmy Polak mieści się w tej grupie. Tylko 16 proc. spośród tych osób nie ma problemów związanych z aktywizacją zawodową, a aż 68 proc. w wieku produkcyjnym trwale pozostaje bez pracy. Wśród pracujących tylko 44 proc. jest zatrudnionych na pełen etat. Najważniejsze problemy wskazywane przez osoby z niepełnosprawnością w Polsce to: bariery architektoniczne (53 proc.), brak miejsc pracy (44 proc.), problemy finansowe (41 proc.), problemy transportowe (20 proc.). Więcej informacji na temat programu Fiat Autonomy pod adresem http://www.fiat.pl/autonomy/ .

Źródło: Fiat Auto Poland


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL