Nowa droga połączyła Podkarpacie i Lubelszczyznę

Nowa droga połączyła Podkarpacie i Lubelszczyznę

Do użytku oddano nowo wybudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 867 łączącej Prusie i granicę województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Budowa tego nieco ponad 2-kilometrowego fragmentu pochłonęła 5 mln zł.

Mimo że zrealizowana inwestycja nie jest ogromna, jej znaczenie jest duże. - Ta droga umożliwi dostęp do Roztocza wschodniego - Narola, Horyńca, Lubaczowa i Cieszanowa, które z racji tego, iż posiadamy uzdrowisko w Horyńcu Zdroju, będą mogły wzajemnie się rozwijać. Uzdrowisko Horyniec będzie taką osia rozwoju właśnie wschodniego Roztocza - podkreślał w czasie uroczystości otwarcia wicemarszałek województwa podkarpackiego Lucjan Kuźniar.

Oddana DW-867 ma niecałe 2 km długości. Koszt budowy wynoszący 5 mln zł pokrył samorząd województwa. Ten odcinek drogi wojewódzkiej widniał do tej pory na mapach jako droga leśna. Andrzej Matusiewicz, obecny senator, a były przewodniczący sejmiku województwa, rozpoczął starania o budowę prawdziwej drogi w tym miejscu.

Nowy odcinek drogi ma duże znaczenie dla płynności ruchu na granicy dwóch województw: podkarpackiego i lubelskiego. Zaledwie nieco ponad 1 km od niej przebiega granica Polski i Ukrainy. Od północy ten teren sąsiaduje z gminą Lubycza Królewska w województwie lubelskim.

Nowa droga na Podkarpaciu połączyła się z fragmentem powstałym na Lubelszczyźnie. Po stronie tego regiony w zeszłym roku została wykonana nowa droga o długości 1,5 km. - Jej ciąg dalszy to 7 km w stanie istniejącym. Natomiast te ostatnie półtora kilometra to odcinek dziś otwierany, pozwolił on połączyć nową relację dwa województwa: lubelskie i podkarpackie, na mapie to było zaznaczone, a drogi nie było. A jednocześnie ta droga łączy dwa uzdrowiska Horyniec i Krasnobród, skraca też przejazd z Bełżca do Oleszyc - mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Niewielki nowy odcinek drogi będzie więc miał znaczenie dla dostępności komunikacyjnej tego terenu oraz wpływ na jakość życia. Przy okazji jest to najkrótsza droga pomiędzy przejściami granicznymi w Hrebennem i Medyce.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL