A4: Ruch na autostradzie wciąż rośnie

A4: Ruch na autostradzie wciąż rośnie

W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2014 roku średni dobowy ruch na koncesyjnym odcinku autostrady A4 Katowice-Kraków wyniósł 34 231 pojazdów i był o 8% wyższy niż ruch odnotowany w trzech pierwszych kwartałach 2013 roku (31 690 pojazdów).

W przypadku samochodów osobowych średni dobowy ruch wzrósł z 26 717 pojazdów w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2013 roku do 28 769 pojazdów w trzech pierwszych kwartałach 2014 roku (wzrost o 7,7 procent). Z kolei dla samochodów ciężarowych średniodobowy ruch wzrósł o ok. 9,8 proc. tj. z 4 973 pojazdów w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2013 roku do 5 463 pojazdów w trzech pierwszych kwartałach 2014 roku. W trzecim kwartale średnie natężenie ruchu wynosiło 38,3 tys. pojazdów na dobę, a w trzecim kwartale 2013 wynosiło 36,8 tys. pojazdów.

- Korki na polskich autostradach w dużej mierze uzależnione są od ruchu wakacyjnego, poruszającego się po wektorze północ - południe. U nas ten ruch jest dość intensywny, ale mamy dość dobrze zaprojektowane place poboru opłat, a ostatnio poszerzyliśmy je i na ukończeniu jest również proces wymiany urządzeń poboru opłat. Cały czas pracujemy nad przepustowością - zapewnia w rozmowie z serwisem "RynekInfrastruktury.pl" Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrady, zarządcy A4. Grupa Kapitałowa Stalexport Autostrada w okresie od stycznia do września osiągnęła przychodu w wysokości 166,9 mln zł. Przedstawiciele firmy nie ukrywają, że duży wpływ na wzrost przychodów ma właśnie rosnący ruch na odcinku A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem.

Stalexport Autostrady pełni nadrzędną rolę w Grupie Kapitałowej koncentrującej swoją działalność na modernizacji i rozbudowie infrastruktury autostradowej. Firma, jako pierwsza w kraju, otrzymała koncesję na realizację pionierskiego projektu eksploatacji, przebudowy oraz przystosowania A4 Katowice-Kraków do wymogów płatnej autostrady.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL