Trans Polonia przedłuża termin zapisów na akcje

Trans Polonia przedłuża termin zapisów na akcje

Inwestorzy, którzy są zainteresowani zakupem nowych akcji serii D spółki Trans Polonia - specjalistycznej firmy transportowej, zajmującej się transportem mas bitumicznych oraz produktów chemicznych, mają dodatkowe trzy dni na podjęcie decyzji. Spółka przedłużyła termin zapisów na akcje w ramach pierwszej emisji publicznej do 10. listopada br.

Przydział akcji nastąpi do 16. listopada. Cena emisyjna akcji serii D została ustalona na 8 złotych za walor. Oferującym jest Biuro Maklerskie BOŚ. Po zakończeniu oferty Trans Polonia S.A. zadebiutuje na parkiecie głównym GPW.

Zainteresowanie Inwestorów naszą spółką jest duże, otrzymaliśmy wiele zapytań. Jednocześnie dotarły do nas sygnały, że warto byłoby przedłużyć termin subskrypcji ze względu na święta, które miały miejsce w dniach 1 i 2 listopada. W tym roku był to poniedziałek i wtorek, wiele osób przebywało w tym czasie poza miejscem zamieszkania. Osobiście przyznam, że ten szczególny okres nie sprzyja podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Stąd po rozpatrzeniu docierających do nas zapytań, postanowiliśmy zrobić ukłon w stronę naszych Inwestorów i przedłużyć termin zapisów do 10 listopada br. Oznacza to, że jeszcze do przyszłej środy można składać zapisy na akcje serii D Trans Polonia, natomiast przydział akcji nastąpi do 16 listopada - tłumaczy Dariusz Cegielski, prezes Zarządu Trans Polonia.

Przyjmowanie zapisów w Transzy Małych Inwestorów: 27 października - 10 listopada 2010 r.
Przyjmowanie zapisów w Transzy Dużych Inwestorów: 27 października - 10 listopada 2010 r.
Planowany termin przydziału Akcji Serii D: do 16 listopada 2010 r.

Po pierwszych dziewięciu miesiącach 2010 r. Trans Polonia zanotowała ponad 15,8 mln zł przychodów i 830 tys. zł zysku netto, w porównaniu do odpowiednio 9,4 mln zł przychodów i 333 tys. zł zysku netto w analogicznym okresie 2009 roku.

- Taki wzrost był możliwy głównie dzięki wzrostowi popytu na usługi jakie świadczymy. Jednocześnie, w przeciwieństwie do wielu spółek z branży, nasza struktura była na tyle elastyczna, że mogliśmy w szybki sposób zaspokoić rosnący popyt. W przyszłym roku spodziewamy się jeszcze lepszej dynamiki na poziomie przychodów i wyniku netto m.in. w związku z realizowaną emisją akcji. Pozyskane środki zainwestujemy w zakup jednostek transportowych przeznaczonych do przewozu mas bitumicznych oraz płynnej chemii. Pozwoli to na zwiększenie naszych mocy produkcyjnych, a także wzmocnienie procesów logistycznych przewozów tychże towarów - mówi Dariusz Cegielski, prezes Zarządu Trans Polonia.

Po przeprowadzeniu oferty publicznej Trans Polonia S.A. zadebiutuje na rynku głównym warszawskiej GPW. Na podstawie prospektu emisyjnego [dostępny na stronach www.transpolonia.pl, www.bossa.pl] do obrotu na rynku regulowanym ma trafić 2 500 000 akcji serii B, 277 364 akcji serii C, do 522 636 akcji serii D oraz do 522 636 praw do akcji serii D Trans Polonia.

Źródło: Trans Polonia
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL