DW-384 zmodernizowana

DW-384 zmodernizowana

Przebudowana droga wojewódzka nr 384 na trasie Dzierżoniów - Łagiewniki wraz z nowo wybudowanymi obwodnicami Uciechowa i Sieniawki już służy kierowcom.

Inwestycję zrealizowano nakładem około 90 mln zł.

Obecny przebieg DW-384 łączy tereny okolic Dzierżoniowa, Uciechowa, Kołaczowa, Sieniawki i Ratajna z Łagiewnikami, położonymi na szlaku DK-8 (relacji Wrocław - Kudowa Zdrój, gdzie znajduje się granica pomiędzy Polską a Czechami).

Prace związane z przebudową wykonano na odcinku u długości blisko 16 km. Realizacja tej inwestycji ma kluczowe znaczenie komunikacyjne dla południowych rejonów Dolnego Śląska. Modernizacja drogi Dzierżoniów - Łagiewniki przede wszystkim poprawiła bezpieczeństwo i komfort podróżowania po tej ważnej trasie wojewódzkiej.

Inwestycja zakładała też powstanie obwodnic Sieniawki i Uciechowa. Poza poszerzoną jezdnią wybudowano wiadukty i mosty. Na całym odcinku wykonano skrzyżowania, pobocza, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, który połączył Łagiewniki z Sieniawką.

Zadaniem wykonawcy, konsorcjum PRDiM i Polimeksu-Mostostalu, było też wybudowanie nowych zjazdów do posesji, zatok autobusowych, kanalizacji i przejść dla zwierząt. Poprawie bezpieczeństwa użytkowników drogi służą bariery energochłonne wzdłuż trasy. Zamontowano też ekrany akustyczne.

Wartość zrealizowanej inwestycji, to około 90 mln zł, z czego ponad 42,5 mln zł, to środki pochodzące z dofinansowania unijnego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL