Otwarcie 135 km dróg przed wyborami

Otwarcie 135 km dróg przed wyborami

Przed wyborami samorządowymi kierowcy zyskają nowe 135 km dróg. Otwarcia na taką skalę zaplanowała w październiku i listopadzie GDDKiA - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W tym tygodniu powinno nastąpić otwarcie autostrady A4 z Tarnowa do Dębicy oraz 45-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 z Wielunia do Sieradza. GDDKiA nie potwierdza jeszcze tych terminów. Jan Krynicki, rzecznik inwestora, wyjaśnia, że drogi są na etapie odbiorów, a terminy otwarcia zależą od nadzoru budowlanego.

Być może jeszcze przed przedłużonym weekendem rozpoczynającym się 8 listopada Generalna Dyrekcja zdoła otworzyć obwodnicę Augustowa. W planach znajduje się również obwodnicy Leżajska, dla której kontraktowy termin zakończenia prac mija dopiero pod koniec stycznia 2015 roku. GDDKiA jest zadowolona z obecnego tempa prac.

Po otwarciu autostrady A4 z Tarnowa do Dębicy do zakończenia całego ciągu tej trasy będzie brakowało jeszcze 41 km między Rzeszowem a Jarosławiem. Ten fragment będzie gotowy dopiero w 2016 roku, gdy budowę zakończy nowy wykonawca. Po zejściu z budowy konsorcjum Polimeksu-Mostostalu, prace dokończy Budimex i Strabag.

Kolejne kilometry czekające na otwarcie to odcinek obwodnicy Lulina w ciągu drogi ekspresowej S17. Trasa pomiędzy węzłami Lublin Rudnik i Lublin Sławinek prawdopodobnie zostanie udostępniona kierowcom jeszcze przed listopadowymi wyborami.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL