Poznaj najsilniejszego kierowcę ciężarówki!

Poznaj najsilniejszego kierowcę ciężarówki!

zwycizca-strong_600

Najsilniejszym kierowcą samochodu ciężarowego został Marcin Dudek ze Świebodzina, który wygrał finał turnieju Mobil Delvac Strong Traker. Walka o tytuł odbyła się 6. listopada podczas Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu - Nemiroff World Cup 2010. Do rywalizacji stanęło ośmiu z ponad tysiąca dwustu kierowców, którzy wzięli udział w eliminacjach.

Finał turnieju w siłowaniu na rękę Strong Traker zarezerwowany był tylko dla najlepszych. Producent olejów Mobil Delvac 1, partner zawodów, zaprosił do Sopotu ośmiu najsilniejszych trakerów. Eliminacje turnieju Mobil Delvac Strong Traker  odbyły się we wrześniu i październiku w sześciu zajazdach: Port 2000, Faraon, Pajero, Nevada, TIRest i Joko. Podczas eliminacji, kierowcy stawali do walki z piekielnie silną maszyną, którą pokonały zaledwie trzy osoby z ponad tysiąca dwustu zawodników.

Wśród finalistów zawodów Strong Traker znaleźli się kierowcy, którzy amatorsko uprawiają armwrestling i mają na swoim koncie pierwsze sukcesy, jak i debiutanci. Na Marcina Dudka, najsilniejszego kierowcę czekał puchar, tytuł Strong Trakera oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez producenta olejów Mobil Delvac 1. Wśród nich wysokiej klasy netbook 3G. Podczas finału najsilniejszych trakerów dopingowała nie tylko rodzina i zgromadzona publiczność, ale również trenerzy armwrestlingu, którzy przygotowywali kierowców do występu w Sopocie.

Wyniki finału turnieju Mobil Delvac Strong Traker: Marcin Dudek -  jeden z trzech kierowców, którzy pokonali podczas eliminacji maszynę. Ma 27 lat, od 10 lat ćwiczy na siłowni, od 6 lat jest kierowcą samochodu ciężarowego; Daniel Ptaszyński - uzyskał 999 pkt. podczas eliminacji w zajeździe Faraon. Ma 34 lata, od 4 lat bierze udział w regionalnych turniejach w armwrestlingu, od 2 lat jest kierowcą samochodu ciężarowego; Wojciech Urbańczyk - interesuje się sportami siłowymi i motoryzacją. Zdobył 963 pkt. podczas eliminacji, ma 23 lata. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Lasota; Sławomir Pawlicki; Ireneusz Siekierko; Mirosław Krzympiec; Dawid Orłowski.

- Moje dzieci również związały się z tym sportem. Syn startował w lidze zawodowej, a córka zdobyła złoty medal na prawą i lewą rękę w Mistrzostwach Polski w armwrestlingu w Kielcach. Teraz moje dzieci są sędziami tego sportu - mówi Lasota, który od wielu lat pracuje jako kierowca zawodowy. 
 
Nemiroff World Cup 2010 - Puchar Świata Zawodowców, który do 2003 r. nosił nazwę Pucharu Złotego Tura, odbył się już po raz jedenasty. W tegorocznej edycji turnieju wystartowało aż 25 zawodników z Polski. Wielkim zaskoczeniem był występ Radosława Staronia, który jako jedyny zdobył medal dla polskiej reprezentacji.
Wielkim zwycięzcą turnieju Nemiroff World Cup 2010 został fenomenalny Denis Cyplenkov z Rosji, który jako pierwszy zawodnik w historii zdobył tytuł najsilniejszego zawodowcy kategorii OPEN lewej i prawej ręki jednocześnie. Uczestnicy Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu rywalizowali w ośmiu kategoriach wagowych: lewa, prawa ręka mężczyzn: do 63kg, 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, +95kg, open oraz kobiety do 65kg.

Źródło: ExxonMobil Poland

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL