Bezrobotny właściciel ciężarówki - jak szybko znaleźć zajęcie w branży?

Bezrobotny właściciel ciężarówki - jak szybko znaleźć zajęcie w branży?

Branża transportu drogowego rozwija się bardzo szybko. Zlecenia dla bezrobotnych właścicieli ciężarówek są publikowane m.in. za pośrednictwem specjalnych platform internetowych.

Transport samochodowy jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym sposobem przewozu. Realizacja zdecydowanej większości operacji logistycznych odbywa się przy jego udziale. Przewoźnicy samochodowi mogą dotrzeć niemal w dowolne miejsce, ponieważ sieć dróg jest stosunkowo dobrze rozbudowana. Rynek, na którym działają, nie wymaga początkowej inwestycji wielkich kwot, co otwiera spore możliwości dla bezrobotnego właściciela ciężarówki. W erze internetu ma on dodatkowo szansę na ich optymalne wykorzystanie.

Internetowa platforma zleceń
Współcześnie w internecie funkcjonują specjalne platformy zwane giełdami transportowymi, które ułatwiają nawiązywanie kontaktów biznesowych w branży przewozu towarów. Firmy zgłaszają gotowość przyjęcia nowych zamówień, możliwe jest wyszukiwanie samochodów dostawczych. Małe przedsiębiorstwo spedycyjne nie musi zatem odmawiać klientowi wykonania większego lub specjalnego zlecenia, ponieważ teraz w prosty sposób może znaleźć potrzebny środek transportu za pośrednictwem jednej z giełd. Dobrym przykładem takiej platformy jest europejska giełda transportowa, którą obecnie można znaleźć pod adresem: http://www.teleroute.pl - działalność rozpoczęła ponad 25 lat temu, umożliwiając przedsiębiorcom rozszerzenie sieci niezawodnych kontaktów na terenie Europy w prosty i przystępny sposób. Firmy spedycyjne coraz chętniej korzystają z usług platformy, ponieważ umożliwia im zwiększenie wydajności oraz czerpanie większych zysków z działalności.

Dlaczego warto z niej skorzystać?
Właściciel ciężarówki może za pośrednictwem giełdy transportu zdobywać atrakcyjne frachty nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Europy. Przewoźnik zyskuje dostęp do kilkudziesięciu tysięcy ofert dziennie oraz ma możliwość skorzystania z szeregu dodatkowych usług. Właściciel ciężarówki otrzymuje dodatkowo dostęp do informacji na temat kontrahentów, zatem bezpieczeństwo transakcji jest zapewnione, a biznesowe relacje są budowane w atmosferze wzajemnego zaufania. Chcąc skorzystać z usług platformy, należy przejść proces weryfikacji, po której następuje podpisanie umowy. Dopiero wtedy otrzymuje się login i hasło do giełdy.

Oszczędź czas i pieniądze
Giełdy transportowe oferują niezależnym przewoźnikom elastyczne rozwiązania. Właściciel ciężarówki zyskuje szybki i łatwy dostęp do tysięcy ofert ładunkowych pochodzących od certyfikowanych firm. Coraz więcej podobnych narzędzi jest oferowanych za pośrednictwem internetu. Wyraźnie pomagają one ograniczyć koszty i zmaksymalizować zysk każdej firmy spedycyjnej. Prowadzenie pojazdu bez ładunku pociąga bowiem za sobą spore wydatki, a sprawdzone narzędzia skutecznie im zapobiegają, zwiększając efektywność pracy. Badanie przeprowadzone przez portal TruckFocus jednoznacznie wskazało, że tylko jeden na dziesięciu kierowców samochodów transportowych nie ma problemu z tak zwanymi pustymi przebiegami (źródło: http://logistyka.pb.pl/1980375,28662,puste-przebiegi-to-straty).

Giełda transportowa jest jednym z najlepszych sposobów na rozwiązanie problemu pustych przebiegów. Z jej usług korzysta coraz więcej właścicieli ciężarówek, ponieważ jest ona skutecznym narzędziem umożliwiającym nawiązanie owocnej i długotrwałej współpracy. Profesjonalne wykonywanie zleceń z pewnością przyczyni się do szybkiego rozwoju sieci kontaktów biznesowych. Firmy chętnie utrzymują stałą współpracę z przewoźnikami godnymi zaufania i rzetelnie wykonującymi swoją pracę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL