Otwarcie A4 Tarnów - Dębica za miesiąc

Otwarcie A4 Tarnów - Dębica za miesiąc

Strabag potwierdza, że już 30 października możemy przejechać odcinkiem autostrady A4 łączącym Dębicę i Tarnów.

W połowie września Budimex, jeden z konsorcjantów realizujących inwestycję, zapowiadał, że trasa zostanie udostępniona najpóźniej 1 listopada tego roku.

Na brakującym odcinku A4 mającym połączyć docelowo zachodnią granicę państwa z Rzeszowem trwają ostatnie roboty wykończeniowe. Na całej długości trasy położono już 100 procent nawierzchni. Intensywne prace prowadzone są też na obiektach inżynierskich. Do tej pory ukończono 17 z 30 mostów, a 5 z nich ma już pozwolenie na użytkowanie.

Wykonawcy odcinka nasadzają zieleń i obsadzają skarpy nasypów. Dobiegają końca prace melioracyjne, prowadzone są też intensywne roboty kubaturowe. Montowane są ekrany akustyczne i bariery drogowe. Do wiosny potrwają jeszcze prace na drogach dojazdowych i serwisowych.

Odcinek A4 z Tarnowa do Dębicy ma 25 km długości i znajdują się na nim dwa węzły komunikacyjne. 3 km tej autostrady stanowi odcinek lotniskowy. W sumie, w ramach inwestycji powstanie też 60 km dróg dojazdowych. Jak wyjaśnia Strabag, do którego należy spółka Heilit+Woerner, realizująca inwestycję z Budimeksem, główna trasa zostanie oddana do użytku przed terminem kosztem późniejszego oddania dróg dojazdowych. Te powinny być gotowe do końca maja przyszłego roku.

Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana 7 maja 2013 roku i polega na kontynuacji budowy po poprzednim konsorcjum Hydrobudowy, PBG, Aprivii i SIAC Construction, z którym GDDKiA zerwała umowę w lipcu 2012 roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL